To cik dažāda un diskutabla ir  mūsu sociālā aizsardzība, pierāda kaut vai nesen tik asi apspriestais jautājums par mikrouzņēmuma nodokļiem Latvijā. Dažādos nodarbinātības veidos ir atšķirīgas sociālās garantijas. Darba tirgus ir mainījies visā Eiropā.  Ja iepriekš dominēja pilna laika līgumi un bija jāstrādā 8 stundu darba diena, tagad tā vairs nav. Ir mainījies darba laiks , arī internets ir radījis jaunus, netipiskus nodarbinātības veidus.  Eiropas parlaments pagājušā nedēļā nobalsoja par rezolūciju, kura saistīta ar tā saucamo “Eiropas sociālo tiesību pīlāru”, kurā  prasa neatkarīgi no nodarbinātības veida, visiem darba ņēmējiem nodrošināt pamata tiesības - vienlīdzību, veselības un drošības aizsardzību, bērna kopšanas atvaļinājumu, kā arī citus nozīmīgus jautājumus.  Kā ziņoja Marija Rodrigeza, EP Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas priekšsēdētāja vietniece , ka ar “Eiropas Sociālo tiesību pīlāru” mēs gribam atkal padarīt Eiropas Savienību par aizsargvairogu: nepieļaut bērnu nabadzību, stiprināt garantijas jauniešiem, garantēt pamata sociālās tiesības arī cilvēkiem, kas strādā jaunās nodarbinātības formās, kā arī beidzot ieviest ES Sociālās drošības karti, lai cilvēki neatkarīgi no darba vietas vienotajā Eiropā varētu sekot saviem sociālajiem maksājumiem. 

"Šis Eiropas Parlamenta ziņojums prasījis ļoti ilgu laiku un daudz darba sarunās gan ar mūsu dalībvalstīm, gan daudzām citām ieinteresētajām pusēm. Tagad ir tas brīdis, kas šis ziņojums ir pieņemts, un Eiropas Komisijai vēl jāsniedz savi priekšlikumi. Mums ir vīzija, kā cīnīties ar pašreizējām problēmām, kas ir ne tikai globālā konkurence, sabiedrības novecošanās, bet ļoti nozīmīga ir digitālā revolūcija un no tās izrietošās problēmas."

  Rezolūcijas projektā arī aicināts adekvāti maksāt par praksi, kas svarīgi daudziem jaunajiem speciālistiem, proti - vismaz segt pamatizdevumus. Svarīgs ierosinājums  - precizēt, vai persona, kas strādā kādas digitālās platformas labā, tiešām ir pašnodarbinātais, vai tomēr uz to jāattiecina darba ņēmēja tiesības un pienākumi. Eiropas  Parlaments vēlas arī visā Eiropā saskaņot veselības sistēmas, lai garantētu, ka ikviens būtu sociāli aizsargāts. Pie pīlāra joprojām norit darbs. Eirodeputāti ir izveidojuši ambiciozu vēlmju sarakstu, un tagad Komisijai ir daudz darāmā.