Šodien, 16. jūnijā 45. dzimšanas dienu svin grupas Linga solists, dziedātājs Gvido Linga, kas savulaik darbojies arī grupā Zig Zag un savu rīta programmu vadītāju sirsnīgi sveic Latvijas radio 2!

Gvido Linga, viens no latviešu rokmūzikas stabilākajiem un zīmīgākajiem personāžiem nu jau gandrīz 30 gadu garumā, savas muzikālās gaitas sāka vecākā brāļa Igora ietekmē, kurš piedalījās pankroka grupās Jūras mēsli un Dzelzsceļš.

Pusaudža gados Gvido Linga izmēģinājis ļoti daudzas nodarbes: Lietišķās mākslas vidusskolā mācījās kompozīciju, trauku modelēšanu, stikla lējumus, apmeklēja mūzikas pulciņu pionieru namā, aktīvi nodarbojās ar kanoe airēšanu utt. Vienlaikus jaunietis aizrāvās ar rokmūziku, centās neatpalikt no vecākā brāļa un kopā ar vienaudžiem izveidoja apvienību Ārprāc. Tās pirmie pagrīdes koncerti notika Rīgas vidusskolās, repertuārā esot apmēram piecām dziesmām. Tobrīd neviens no jauniešiem neprata ne lāga spēlēt, ne dziedāt; prasmēm attīstoties, ansamblis ieguva nosaukumu Zig Zag, 1986. gadā par tā vadošo solistu kļuva Gvido Linga. Tomēr 1988. gadā Gvido pameta Zig Zag un izveidoja jaunu ansambli, kam deva savu uzvārdu Linga, ar kuru aizstāja līdzšinējo, no tēva mantoto – Vasiļjevs.

Grupas Linga pirmā uzstāšanās notika 1989. gada festivālā Roks par neatkarību. Ja iepriekšējā ansamblī Gvido iejutās pankrokera ērmīgajā tēlā, tad kopā ar jaunradīto ansambli viņš izveidojās par izteikti vīrišķīgu rokmūziķi, dziedātāju ar spilgtu individualitāti un varenu balsi.

90. gadu sākumā grupa Linga daudz uzstājās Vācijā, šajā gadsimtā koncertdarbība jūtami apsīkusi, tikmēr Gvido pats piedalījies arī citos muzikālos projektos, to vidū latviešu tautasdziesmu izlasē, iedziedājis Imanta Kalniņa dziesmas, piedalījies arī Imantdienās.

Kopš 2001. gada G. Linga ir Latvijas radio 2 ētera balss, bijis arī dažādu pasākumu vadītājs, piedalījies projektos LNT Mūzikas video, Latvijas mūzikas līga, kļuvis par Latvijas mūzikas kanāla vienu no dibinātājiem.