Šodien, 5. martā 55. dzimšanas dienu svin ģitārists un komponists, arī patīkamas balss īpašnieks, grupu Jumprava un Lādezers mūziķis Aigars Voitišķis, un jubilāram iedvesmu arvien jaunām dziesmām vēl Latvijas radio 2.
Voitišķis dzimis 1959. gada 5. martā Aknīstē, kopš 4 gadu vecuma sevi sauc par iecavnieku, kur gājis skolā. Dažus gadus mācījies Bauskas mūzikas skolā akordeonu, vēlāk pašmācības ceļā apguvis ģitārspēli, pievienojoties vietējiem ansambļiem vispirms Iecavas vidusskolā, tad kultūras namā.
Spēlējis Misas kūdras fabrikas ansamblī, vēlāk Aigara Grāvera un Jura Riekstiņa grupā Kompresors. Pēc tam, kad A. Grāvers uzņēmās grupas Jumprava vadību, 1984. gadā tai pievienojās arī Voitišķis. Viņa sacerēti bija vairāki no Jumpravas lielajiem hitiem – Prom no pilsētas, Par rozēm, Klusi savas rokas u.c.
Vēlēdamies nodoties ģitārmūzikai, nevis sintezatoriem, kopā ar dziedātāju Ingu Ulmani Aigars Voitišķis 1987. gadā Jumpravu pameta, lai izveidotu savu kopprojektu Lādezers, kas ar lielākiem un mazākiem darbības pārtraukumiem pastāv joprojām. Izdoti vairāki Lādezera albumi, to vidū Putns pelnos, Uz Kūru salu, Vēl tuvāk, Zem-Ūden-Es.
Voitišķis, lielākoties kļūdams pats par savu dziesmu dziedoni, sacerējis dziesmas arī citiem izpildītājiem, piemēram, Ievai Akuraterei; 1997. gadā viņš kā ģitārists iesaistījās grupas Jauns mēness darbībā, arī tur ieguldīdams savu muzikālo artavu. Ar savu ģitāru mūziķis kuplinājis neskaitāmu projektu pastāvēšanu, Voitišķa dziesmas iekļautas dažādās, nereti Ziemassvētku izlasēs.
2009. gadā viņš beidzot izdevis savu dziesmu soloalbumu Stikla laivas ar Pētera Brūvera dzeju. Aigars Voitišķis ir pastāvīgs projekta Dabas koncertzāle muzikālais dalībnieks, viņa dziesmas skan bērniem domātajos projektos Brīnumskapis, kura koncertos Voitišķis ir neatņemams dalībnieks. Atšķirībā no daudziem autoriem šis komponists dziesmas sacer ar jau gatavu dzeju, kur nopietns, izjusts, vērtīgs teksts ir ļoti būtisks.