13. septembra rītā LR2 ēterā viesojās režisors, aktieris un dramaturgs Valdis Pavlovskis. Latvijā turpinās tradicionālā ikrudens Dzejas nedēļa, tāpēc jāpiebilst, ka Valdis ir arī dzejnieks un daudzu visai populāru dziesmu vārdu autors. Īpaši sirsnīga radošā  draudzība viņu saista ar „Eolikas” vadītāju komponistu Borisu Rezņiku un vienu no  grupas dalībniekiem - dziedātāju Viktoru Zemgalu, kuras rezultātā tapuši hiti „Sapnis’, „Vasaras vīns”, „Atmiņu vējš” un savulaik tik populārā „Ragana”. Valda Pavlovska rakstīto dzeju izdziedājuši arī Žoržs Siksna, Rita Trence, Harijs Užāns, Sandra Ozolīte, Normunds Rutulis un citi.

Savukārt par Valda radošo darbību droši vien visvairāk lietas kursā ir visjaunākā auditorija, jo Leļļu teātrī viņa režijā iestudētas vairāk nekā 30 izrādes, to vidū „Ronja - laupītāja meita”, „Pepija Garzeķe”, „Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” „Kaza un septiņi kazlēni”, „Nāc pie puikām”, „Skroderdienas Silmačos”.

Tā kā Valdis Pavlovskis labi jūt gan skatuvi, gan mūziku, tad viņš ir arī visai iecienīts dažādu koncertu un muzikālu pasākumu, arī LR2 klausītājiem tik labi pazīstamās „Muzikālās bankas” finālšova režisors. Izrādās, mūzika mazajam Valdim bijusi līdzās jau kopš bērnības- ne tikai ekskursijās autobusos un ģimenes godos, bet arī radioaparātos un platēs, jo tēvs bijis slavenās Rīgas radio rūpnīcas direktors.

Valdis Pavlovskis izvēlējās:

latviešu strēlnieku dziesmu "Mirdzot šķēpiem zeltsaules staros"

Viktora Lapčenoka izpildīto "Dziesmiņu par prieku"

 
dziesmu "Eņģelis" grupas "Eolika" izpildījumā
 
 
skaņdarbu "Manai dzimtenei" Viktora Lapčenoka un kora izpildījumā