„30-to gadu Rīgā bohēma sit augstu vilni! Jaunā mākslinieka pirmie soļi galvaspilsētā izvēršas par komisku pārpratumu virknējumu. Izcilākie Latvijas aktieri un Maestro Raimonda Paula mūzika krāšņākajā Latvijas Simtgades filmā "Homo Novus"! Kinoteātros no 28. septembra!”- tā rakstīts jaunās latviešu kinolentes, ap kuru jau labu laiku sabiedrībā virmo neatslābstoša interese, pieteikumā sociālajos tīklos. Filma veidota pēc Anšlava Eglīša romāna motīviem, tajā redzēsim veselu plejādi lielisku skatuves zvaigžņu, viņu vidū Kristīni Krūzi, Kasparu Znotiņu, Andri Keišu, Aurēliju Anužīti, Baibu Broku, Vili Daudziņu, Gundaru Āboliņu, bet galvenajā lomā debitēs jaunais aktieris Igors Šelegovskis.

25. septembrī, dienu pirms pirmizrādes LR2 ēterā viesojās „Homo Novus” režisore un scenārija autore Anna Viduleja. Apliecinājums Annas talantam un darbam ir iepriekš saņemtās nominācijas un balvas gan Nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps” un kinoforumā „Arsenāls”, gan tas, ka viņas diplomdarbs „Naktsputni", absolvējot Nacionālo TV un kino skolu Lielbritānijā, bijis iekļauts Kannu kinofestivāla konkursā. Studējusi Latvijas Universitātes Filozofijas fakultātē, Latvijas Kultūras akadēmijā, Eiropas kino koledžā (Dānijā); režisējusi vairākas īsfilmas, mūzikas klipus, reklāmas, iestudējusi izrādi Jaunajā Rīgas teātrī; ir viena no studijas „Film Angels Studio” dibinātājām, arī pasniedzēja augstskolā RISEBA.

Radošais gēns Annā jau mīt kopš bērnības- būdama pusaudze, debitējusi kinolomā TV īsfilmā „Mans draugs Sokrātiņš”, savukārt viņas mamma - muzikoloģe Ligita Viduleja, kas ir vairāku spilgtu TV muzikālo filmu scenāriste, savulaik filmējusies kinolentē „Maestro” (Mākslinieka sievas lomā), kas liktenīgi- bet arī veidota pēc Anšlava Eglīša stāsta motīviem.

Neparasta, tomēr likumsakarīga bija Annas Vidulejas „100-gades dziesmu krātuves” izvēle - kino un teātra mūzika, kas sirsnīgs no leģendārajiem „Čikāgas piecīšiem” un , protams, Raimonda Paula mūzikas maģija. Starp citu, Maestro esot gandarīts, ka  jaunā filma „Homo Novus” atkal ļāvusi pievērsties koru un simfonisko orķestru varenībai, ierakstot mūziku dzīvā izpildījumā un nepaļaujoties vien uz fonogrammām.

Anna Viduleja izvēlējās:

dziesmu "Mātei dzimtenē" grupas "Čikāgas piecīši" izpildījumā

 
skaņdarbu "Sapnis" no izrādes "Šerloks Holms" Lilitas Ozoliņas izpildījumā
 
 
Raimonda Paula un ansambļa REO izpildīto instrumentālo skaņdarbu "Presto"
 

kā arī instrumentālo skaņdarbu no kinofilmas "Purva bridējs", kuru klausieties audio

pielikumā