Pirms pāris nedēļām visai plaši izskanēja ziņā, ka Nacionālajā teātrī uzstādīti 803 jauni, no Itālijas importēti krēsli. Savukārt vecajā, labajā LR2 studijas viesu krēslā 6. septembrī sēdās teātra jaunais direktors, bijušais aktieris Jānis Vimba.

Simboliski, ka Latvijas simtgades gadā  vietai, kur dibināta mūsu valsts - Nacionālajam teātrim arī šī ir jubilejas - simtā sezona. Pēc nedēļas, 13. septembrī tā tiks atklāta ar pārbaudītām vērtībām un klasiku - Raiņa „Pūt, vējiņi”, kurā skanēs leģendārā Im.Kalniņa filmas mūzika (kas starp citu, visai bieži tikusi izvēlēta arī „100-gades dziesmu krātuvei”).

Jāņa Vimbas vārdu gan diemžēl vairs lomu sarakstā neatrodam, tomēr viņa kontā bijis Rūdis „Skroderdienās Silmačos”, N. Kungs „Voicekā”, Džerijs „Dejās Lūnasas svētkos”,Ņina Ivolgina, Ivans Jepančins, Afanasijs Tockis Dostojevska „Idiotā”, arī viesloma Dailes teātrī, turklāt pirms 10 gadiem atzīts par Spēlmaņu nakts 2007./2008. gada sezonas labāko jauno skatuves mākslinieku.

Līdzās aktiera profesijai Jānis apguvis arī ko reālāku - studējis LLU Ekonomikas fakultātē, strādājis gan Finanšu ministrijā, gan Pašvaldību lietu pārvaldē. Bet, ja atgriežamies pie mākslas, tad radošo izpausmju pirmsākumi meklējami Krimuldas mūzikas skolā, kur viņš mācījies akordeona spēli un arī slavenajā deju kolektīvā „Dzirnas”, kur darbojies 15 gadus. Kurš mūzikas žanrs – teātra dziesmas, kaut kas no akordeona vai tautas deju repertuāra dominēja Jāņa izvēlē „100-gades dziesmu krātuvē”, to uzzināsiet noklausoties audio un video pielikumus.

Jānis Vimba izvēlējās:

grupas "Prāta vētra" izpildīto skaņdarbu "Veronika"

 
dziesmu "Neprāts" grupas "Tumsa" izpildījumā
 
 
grupas "Pienvedēja piedzīvojumi" izpildīto dziesmu "Cilvēks ar trepēm"
 
 
dziesmu "Pazudušais dēls" grupas "Jauns mēness" izpildījumā