30. augusta rītā LR2 ēterā sagaidījām ciemos mūziķi, starp citu, arī savu kādreizējo radio kolēģi, kurš šobrīd „peld jau plašākos Eiroparlamenta un Briseles ūdeņos” – Kārli Būmeisteru. Droši vien daudziem  viņš joprojām asociējas ar mazo, enerģisko un atraktīvo „dzeguzēnu”, kurš dziedāja par „Anniņu  vanniņā”  vai arī duetu „Valters un Kaža”, kas tālajā 2005. gadā Latvijai Eirovīzijā sagādāja augsto 5. vietu.

Iespējams, 90-to gadu bērni atceras tolaik iemīļotos LTV raidījumus „Miedziņš nāk" un „Vakariņa pasakas", kuros jau no 3 gadu vecuma darbojās arī mazais mākslinieks Kaža, savukārt vēl nesenā pagātnē  Kārlis bija arī  raidījuma, kurš, centās atklāt sabiedrības maldināšanas principus un mehānismus, „Melu Laboratorija" vadītājs.

Savukārt burtiski tikko viņš realizējis savu Latvijas simtgades apņemšanos - godinot sava vectēva simto atceres gadu, apkopojis un izdevis padomju disidenta, zinātņu kandidāta Jura Būmeistera piemiņas dzejas grāmatu, kā arī tapusi dziesma ar vectēva vārdiem. Saviļņojošo notikumu Kārlis komentē:

„Šāda kaluma vīri un sievas ir tie, kas zem okupācijas akmens “sibīrijās” un tepat ir azotē sargājuši, lolojuši mūsu valsts un pirmās neatkarības pavedienus, lai tos kādam nodotu. Man sažņaudzas sirds, domājot par to, cik daudziem tas nav izdevies.”

Kādas dziesmas Kārlis izvēlējās pievienot „100-gades dziesmu krātuvei” klausieties audio un skatieties video pielikumos!

grupas "Elpa" izpildīto "Seno dziesmu"

 
Jāņa Lūsēna komponēto "Karoga dziesmu"
 
 
skaņdarbu "Likteņlīnijas" grupas "Remix" izpildījumā
 
 
kā arī sevis paša izpildīto, pavisam jauno dziesmu "Kļūdījusies sirds"