Vēlēšanu zemestrīce, kas satricināja mūsu simtgadnieci Latviju, ir pārdzīvota. Šobrīd seko virkne pēcgrūdienu, tomēr, šķiet, drusku mierīgāka dzīve iestājusies lielajai žurnālistu armijai, kas mums palīdzēja analizēt, vērtēt, pētīt un vētīt, domāt un izvēlēties. Viena no tā dēvētās „Ceturtās varas” redzamākajām personībām - LTV žurnāliste Odita Krenberga 18. oktobra rītā viesojās LR2 ēterā.

Viņas stiprās puses esot analītika un pētniecība, kuras viņa slīpējusi gan LTV raidījumā „De facto”, gan TV3 „Nekā personīga”, veidojot TV ciklus „Aculiecinieks” un „100 krēsli”, arī strādājot dokumentālajā žanrā - pie filmām „Lieta slēgta, vainīgo nav. Pašnāvības Latvijas cietumos” un  „Bēgsana no Kubas”, par kuru , starp citu, nominēta Latvijas Žurnālistu asociācijas „Izcilības balvai par izciliem sasniegumiem žurnālistikā".

Savas profesionālās darbošanās rezultātā Oditai izdevies ne tikai nonākt rokas stiepiena attālumā no Hilarijas Klintones un Baraka Obamas un paviesoties Igaunijas prezidenta Ilvesa lauku mājā, bet arī kopā „Tautas panorāmu” pabūt lielveikalu un autoostu stāvvietās, baznīcu un tirgus laukumos un tikties ar vietējiem  Alūksnē, Apē, Salaspilī, Viļakā, Daugavpilī, Preiļos, Engurē, Mērsragā, Skrundā, Aizputē, Pāvilostā, Priekulē, Rucavā, Grobiņā, Nīcā, Brocēnos, Jaunpilī, Jaunjelgavā. Iespējams, kādam no jums nesenajās Saeimas vēlēšanās izvēli palīdzēja izdarīt tieši Oditas Krenbergas Latvijas Televīzijā vadītā ekspertu diskusija „Partija fokusā”, savukārt „100-gades dziesmu krātuvē” koncentrēsimies uz latviešu mūziku un stāstiem par to.

18. oktobra „100-gades dziesmu krātuvē” žanru loks bija visai plašs - sākot no Dziesmu svētkiem un kora klasikas līdz popmūzikas „zelta fondam”.

Odita Krenberga izvēlējās:

skaņdarbu "Melanholiskais valsis" Rīgas 6. vidusskolas simfoniskā orķestra

izpildījumā

 
grupu "Ladys Sweet" un "Per" izpildīto dziesmu "Ne silts, ne auksts"
 
 
grupas "Menuets" izpildīto skaņdarbu "Dziesma, ar ko tu sācies"
 
 
patriotisko dziesmu "Gaismas pils" 1985. gada Dziesmu svētku kora izpildījumā