Septembra vidū Latviju pāršalca priecīga ziņa, ka kustības „Iespējamā misija” komandai svinīgā pasniegta Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļa. Kustība dibināta ar mērķi apliecināt, ka Latvijā izglītība ir nostiprinājusies kā viena no pamatvērtībām, katram bērnam nodrošinot kvalitatīvu izglītību un radot nepieciešamās pārmaiņas klasēs, skolās un sabiedrībā.

Gaidot Skolotāju dienu, kas tiks svinēta nedēļas nogalē, 4. oktobra rīta LR2 studijā viesojās „Iespējamās misijas” direktore Edīte Millere.

Edīte, tolaik būdama Ozolnieku vidusskolas skolotāja, kustībai pievienojās līdz ar tās dibināšanu – pirms 10 gadiem. Savulaik dzīvojusi un darbojusies Lielbritānijā, ASV un Spānijā, studējusi angļu un spāņu filoloģiju, strādā arī kā biznesa attīstības konsultante, paralēli kā trenere darbojas jauniešu projektos, ir „Riga TechGirls” – pirmās kopienas Latvijā, kuras mērķis ir veicināt un iedvesmot sieviešu iesaisti darboties tehnoloģiju jomā, līdzradītāja.

„Iespējamā misijas” direktore Edīte Millere apgalvo, ka mācīšanās procesā svarīgāk par faktu „iekalšanu” esot spēja izprast likumsakarības un izvērtēt cēloņus: „Ja kāds nav iemācījies no galvas visus ar Latvijas dibināšanu saistītos gadskaitļus, tas vēl nenozīmē, ka viņš tādēļ uzskatāms par “sliktāku latvieti”. Varbūt šis cilvēks no galvas zina 100 mūsu tautasdziesmas vai 30 latviešu ēdienu receptes!” Un tieši tā - „100gades dziesmu krātuvē” līdzās kora un popmūzikai šoreiz goda vieta tika ierādīta latviešu tautasdziesmām.

Edīte Millere izvēlējās:

grupas "Prāta vētra" un Gustavo izpildīto dziesmu "Tur kaut kam ir jābūt"

 
kora "Kamēr" izpildīto skaņdarbu "Tāls ceļš"
 
 
instrumentālo skaņdarbu "Tumša nakte, zaļa zāle" Kaspara Zemīša izpildījumā
 
 
Ilgas Reiznieces izpildīto šūpuļdziesmu "Čuči guli, mazais bērns"