„Mikrofona 93” muzikālais piedāvājums bija bagātīgs - ierastajai aptaujai blakus nostājās arī „Aizaptauja”, noteicot „Mikrofona” mēmo laiku populārākās melodijas, tika izvēlēts nedēļas populārākais mūziķis. Parādījās arī aptaujas dažādos mūzikas žanros, kā smagais roks vai deju mūzika, savu aptauju sarīkoja pat raidījums „Zvaigznīšu brīdis”, aizvien drošāk sevi sāka prezentēt komercradio. Tas šķita interesanti, īpaši jaunajai paaudzei, taču „Mikrofona” sākotnējais uzstādījums, proti, tautas balsojums, jaunradīto aptauju jūklī  aizvien vairāk slīga pagātnes miglā. Ja par dziesmu - uzvarētāju, tad par tādu kļuva Zigfrīda Muktupāvela skaņdarbs „Vakara vējā”, kuru viņš bija radījis 15 gadu vecumā, mācoties Cēsu mūzikas skolā. Aptaujā dziesma skanēja „Bet bet” variantā.

„Mikrofons 94” tā ir divdesmit otrā, pēdējā dziesmu aptauja pagājuša gadsimtā. Atkāpjoties no sākotnējām tradīcijām un pārvēršoties par televīzija šovu. „Mikrofona” aptaujas vietā stājās gan Mikrofona Gada balvas ceremonija, gan Latvijas Radio 2 „Muzikālā banka” un citas muzikālās atrakcijas, bet tas jau vairs nebija vecais labais, populārais tautas raidījums „Mikrofons” ar savu gadskārtējo aptauju par populārāko latviešu estrādes dziesmu.

Par „Mikrofona 94” uzvarētāju un arī pēdējo aptaujas laureāti kļuva dziesma ar zīmīgu nosaukumu „Nāc man līdz”. Mūzikas autors grupa „Linga”, teksta autors Gvido Linga, izpilda grupa „Linga”.