Turpinot ciklu „Mikrofona aptaujai 50”, kādu brīdi veltīsim aptaujas noslēguma koncertiem 1987. un 1988. gadā, gan pāršķirstot senas piezīmes, gan ieklausoties sarīkojumu rīkotāju un dalībnieku atmiņās.

Gadiem ritot, mainījās redakcijas sastāvs, koncertu vadītāji - 1987. gadā tos vadīja Sandra Glāzupa un Juris Kalniņš, un mainījās arī sarīkojumu formāts. ”Mikrofona 87” aptaujā piedalījās 59 dziesmas, jau sākumā favorītgodā nonākot brāļu Ziemeļu sirsnīgajai dziesmiņai „Uzsniga sniedziņš balts”. Bet, kas patika tautai, tas ne visai gāja pie sirds cilvēkiem, kuri sevi uzskatīja par profesionāliem mūziķiem, un viņi rosināja paralēli tradicionālajam balsojumam iedibināt speciālu mūziķu aptauju. Tika rosināts gan dalībnieku vērtējums, gan Mūzikas biedrības aptauja, koncerta apmeklētāju balsojums. Un tad vēl ieviesa bezkaislīgās anketas, ar tām mēģinot aizstāt aptaujas galveno idejisko spēku un balstu - klausītāju vēstules. Tomēr šie zigzagi nespēja pieklusināt ne Harija Baša spēlēto Ziemassvētku korāli „Klusa nakts, svēta nakts” koncerta ieskaņā, ne arī iespaidot  kopējo vērtējumu, kas toreiz tika veikts punktu izteiksmē. „Sniedziņš” savāca rekordlielu punktu ražu - 127 219, tas ir apmēram ceturto daļu visu punktu, tālu atpaliekot gan grupas „Pērkons” gara darbam „Gandrīz tautasdziesma”, kas ietika otrajā vietā, gan arī trešās vietas ieguvējai - Imanta Kalniņa dziesmai „Mežā” Olgas Rajeckas izpildījumā. Tātad „Uzsniga sniedziņš balts”, un tas notika 1987. gadā.

Turpinām stāstu ciklā „Mikrofona aptaujai - 50”, šoreiz pāršķirstot 30 gadus senu pagātnes lappusi. Tas bija laiks, kad, sākoties dziesmotajai revolūcijai, aizvien drošāk sevi pieteica patriotiskas dziesmas, sasaucoties arī ar Eduarda Rozenštrauha brīnumaino renesanses laiku. Ne velti par „Mikrofona 88” vicečempioni kļuva Eduarda Rozenštrauha „Likteņdzirnas” Daiņa Porganta sniegumā, bet par īstu triumfu valsts neatkarības idejai kļuva noslēguma koncerta uzvarētāja Remix dziesma „Pie laika”, tautai brīvību vairs nelūdzot, bet droši un skaļi to pieprasot.