Laikā, kad daudzi iedzīvotāji pamet Latviju, lai dotos laimes meklējumos uz ārzemēm, Krustpils novada Krustpils pagastā var sastapt apņēmīgu vācieti, kurš pirms 10 gadiem pametis dzīvesvietu Berlīnes centrā, pārcēlies uz Latviju un lauku sētā sācis audzēt putnus. Tagad bijušais berlīnietis var lepoties ar aptuveni 300 dažādu putnu un vairāk nekā 100 trušiem.

Rikardo Zēkers (Ricardo Saecker) Latvijā dzīvo jau 10 gadus, un pa šo laiku paguvis gan nodibināt ģimeni, gan nostabilizēties profesionālajā jomā, gan iemācīties latviešu valodu. Vācietis stāsta, ka uz šo valsti pārcēlies, jo Latvija viņam iepatikusies: „Mani vecāki atvaļinājumā atbrauca uz Latviju ciemos, viņiem ļoti patika. Viņi mani uzaicināja nākamgad braukt līdzi uz Latviju. Es braucu, un man arī patika. Tad mēs ar dēlu pārnācām uz Latviju dzīvot.”

Kopā ar sievu Rikardo izveidoja skaistumkopšanas salonu Madonā, bet nu jau vairāk nekā gadu ģimenei ir vēl viena nodarbe – putnu audzēšana, kas notiek Rikardo sievasmātes saimniecībā “Līčos” - Krustpils novadā.

Rikardo Zēkers savu pievēršanos putnkopībai skaidro šādi: “Es principā negribēju vairāk pirkt veikala gaļu, jo tā garšo pēc antibiotikām un nav kvalitatīva. Un tad es izdomāju pats audzēt gaļu.”

Rikardo līdz šim nebija nekādas pieredzes putnkopībā. Vācietis daudz ko apguvis pašmācības ceļā, daudz palīdzējusi arī sievasmāte, kura ir zootehniķe. Sākums nebija viegls, bet tagad ģimene lepojas ne tikai ar tradicionālajām vistām un zosīm, bet arī 10 strausiem, Latvijā vienīgo Ayam Cemani šķirnes gaili, kuram ir melna ne tikai spalva, bet arī gaļa un kauli, fazāniem un vēl citiem eksotiskiem putniem.