Šogad, atzīmējot Ludzas 840. gadadienu, izdotas divas jaunas grāmatas par Ludzu. Tie abi ir fotoalbumi veltīti pilsētas vēsturei un mūsdienām, kuros iekļautas gan vēsturiskās fotogrāfijas, gan nesen iemūžinātie dzimtās pilsētas attēli.

Pie Ludzas Novadpētniecības muzeja izdotā fotoalbuma Ludzas ielu portreti tapšanas strādājuši muzeja zinātniskie darbinieki, tāpēc paraksti zem fotogrāfijām ne tikai ļauj izprast, kā izskatījās Ludzas pilsētas ielas un ēkas pagātnē un kā tās izskatās mūsdienās, bet arī uzzināt interesantus faktus par pilsētas iedzīvotājiem un dažādiem notikumiem.

“Fotoalbums sastāv no divām daļām: pirmajā ir fotogrāfijas ar pilsētas skatiem no muzeja krājuma un ludzānieša Jurija Supova fotogrāfijas no viņa privātkolekcijas un arī fotogrāfijas ar mūsdienu pilsētas skatiem, kuru autore ir Jūlija Supova. Albuma otrajā daļā ir ievietoti fotogrāfijas paskaidrojošie teksti,” stāsta Ludzas novadpētniecības muzeja vadītāja Milāna Bule.

Arī otra par Ludzu izdotā grāmata ir fotoalbums ar nosaukumu ”Ludza gadalaikos.” Grāmatas izdošanas koordinatore Inta Kušnere uzsver, ka fotoalbuma tapšanā aktīvi iesaistījušies vietējie iedzīvotāji, tādā veidā sveicot savu pilsētu jubilejā.

“Tas ir neliels fotoalbums ar ļoti smukām pilsētas ainavām un fotogrāfijām. Fotogrāfiju autori lielākoties ir vietējie iedzīvotājs Aleksandrs Dukšts, kā arī otra grāmatas autore Ludmila Korzunova. Grāmatā izmantoti arī Novadpētniecības muzeja, novada pašvaldības materiāli un kā arī dažas fotogrāfijas no interneta.”

Abas jaunās grāmatas par Ludzas vēsturi un mūsdienām iedzīvotāji var apskatīt Ludzas novada bibliotēkās.