Krustpils novadā svinīgi atklāta Variešu sākumskolas piebūve, kurā ietilpst sporta zāle un trenažieru zāle, kā arī vairākas mācību telpas.

Variešu sākumskolas skolēniem jaunais mācību gads atnācis ar vērienīgām pārmaiņām – jaunu sporta zāli, trenažieru zāli un mācību telpām. Jaunā piebūve izmaksāja vairāk nekā vienu miljonu eiro, ko Krustpils novada pašvaldība ņēma kā aizņēmumu Valsts kasē. Nelielajai lauku skoliņai tas ir ļoti vērienīgs projekts, kas tagad dod iespēju pilnvērtīgi sportot gan skolas audzēkņiem, gan citiem novada iedzīvotājiem. Skolas direktore Dace Stroža atzīst, ka telpām būs liels pieprasījums: „Mēs paredzam, ka sporta zāles noslodze būs pietiekami liela, tāpat mēs arī paredzam, ka trenažieru zāles noslogojums būs pietiekams, jo līdz šim gan skolā, gan arī pagastā šādas iespējas nebija.”

Arī Variešu sākumskolas audzēkņu vecāki ir apmierināti ar jauno piebūvi. Kristīne Ozoliņa – divu skolas audzēkņu mamma saka: „Man ļoti patīk jaunā sporta zāle, un man ir liels prieks, ka mūsu bērni varēs izmantot šo jauko iespēju – dzīvot veselīgi un sportot.”

Vairāk nekā vienu miljonu eiro vērtā piebūve ir pirmais objekts Latvijā, ko ekspluatācijā pieņēmis nesen izveidotais Būvniecības valsts kontroles birojs.

Variešu sākumskolā šajā mācību gadā ir 38 pirmo līdz sesto klašu skolēni, kā arī 51 bērnudārza audzēknis.