Latgalē ir sākušās ērģeļu dienas. Festivāla laikā divu nedēļu garumā dažās Latgales baznīcās ir iespēja dzirdēt ērģeļmūzikas koncertus. Šogad Latgales ērģeļu dienas notiek jau astoto reizi. Festivālā tiek gan popularizēta ērģeļu mūzika, gan vākti līdzekļi kāda dievnama ērģeļu restaurācijai.

Ar septiņiem koncertiem Latgales dievnamos divu nedēļu garumā izskanēs ērģeļmūzikas dienas. Kā paši organizatori atzīst, Latgales ērģeļu dienas ir labdarības festivāls, kuras mērķis ir atjaunot Latgales dievnamu ērģeles. Jau otro gadu koncertu laikā līdzekļi tiek vākti Kārsavas katoļu baznīcas ērģeļu restaurācijai.

“Ērģeļu Latgalē ir daudz, lielākā daļa no viņām ir ne visai labā stāvoklī, un tāpēc mēs izraugāmies katru gadu vienu instrumentu, kurš ir jāsaved tiešām tādā kārtībā, lai tas ir gandrīz pilnībā pabeigts, jo ērģeles nekad nav pabeigtas. Pa šiem astoņiem gadiem esam priecīgi, ka draudzes arvien vairāk sāk pievērst uzmanību ērģelēm”, stāsta festivāla organizatore Larisa Carjkova.

Ērģeļu dienās ir iespēja parādīt vietējiem iedzīvotājiem gan ērģeļu instrumenta krāšņo skanējumu, gan ērģelnieku spēli, kuri nāk no Latgales.

Parādīt vietējiem iedzīvotājiem mūziķus, kuri ir nākuši no Latgales un kuri ir guvuši ievērojamus panākumus ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs, kuri ir apguvuši savu aroda prasmi, konkrēti ērģeļu spēlē. Tagad viņi atgriežas un dod savu pienesumu dzimtajam novadam, tieši ar savu muzicēšanu labdarības koncertos.

Latgales ērģeļu dienās ir izskanējuši jau trīs koncerti, ērģeļu dienas turpināsies vēl šīs un nākamās nedēļas nogalē:

21. jūlijs plkst. 17:00 - Eiropas elpa - Daugavpils Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā. Piedalās: Renāte Stivriņa (ērģeles), Jacinta un Santa Stivriņas (vijole), Daiga Maskaļūne (flauta).

23. jūlijs plkst. 17:00 - Topošo ērģelnieku koncerts - Līvānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā. Piedalās: Latgales mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi.

28. jūlijs plkst. 18:00 - Īpašo viesu koncerts - Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīcā (Kārsavā).Piedalās: Aija Ziņģīte (ērģeles), Edgars Saksons (sitaminstrumenti).

30. jūlijs plkst. 17:00 - Noslēguma koncerts - Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrālē. Piedalās: Larisa Carjkova, Jacinta Ciganoviča, Guna Kise (ērģeles), Baiba Renerte (mecosoprāns), Dainis Skutelis (tenors), Baiba Tilhena (saksofons).