Šis ir liels ieguldījums Latvijas sportā – tā atzina būvnieki, kuri šobrīd Saldū palīdz tapt sporta stadionam. Pēc pabeigšanas stadions atbildīs Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas standartiem.

Darbi topošajā Saldus stadionā tuvojas noslēgumam. Spāru svētki jau nosvinēti - tas nozīmē, ka ir gatavs tribīņu būves augstākais punkts, ir uzstādītas jumta nesošās konstrukcijas, būvnieki saka -  atliek vēl uzlikt jumta segumu un jāveic fasādes apdares darbi.

Jaunais stadions būs daudzfunkcionāls, te varēs nodarboties ar visām vieglatlētikas disciplīnām. Futbola laukums tiek veidots atbilstoši Latvijas Futbola federācijas ieteikumiem, te būs izbūvēti no jauna vai rekonstruēti vieglatlētikas skrejceļi un zonas, strītbola, ielu vingrošanas laukums un rampas ekstrēmajiem sporta veidiem. Stāsta Saldus sporta skolas direktora pienākumu izpildītāja Gunta Bērza: "Domāju, ka sporta skolā palielināsies vieglatlētu audzēkņu skaits un pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja sportot un atpūsties skaistā, sakoptā vidē."

Šis projekts ir liels izaicinājums, atzīst Saldus novada pašvaldības galvenais būvinženieris Normunds Ozoliņš: "Tas mums ir lielākais sporta objekts, šāda būve nav bijusi, droši vien tuvākajos gadu desmitos arī nebūs."

Stadions atbildīs Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas standartiem. Lai to uzbūvētu, Saldus novada pašvaldība ņēmusi kredītu no Valsts kases. Tā kopējās izmaksas ir vairāk nekā 3 miljoni eiro. Būves nodošanas termiņš ir šī gada 1. septembris, taču būvnieki sola, ka darbus paveiks jau mēnesi ātrāk.