Ar jauniestudējumu''Mēs uzziedēsim tūlīt'', Rundāles novada teātra studija ''Savējie'' nosvinējusi divdesmito jubileju. Šajā laikā studijā, kurā jaunākajiem audzēkņiem ir tikai trīs gadiņi, pirmās iemaņas teātra spēlē, dziedāšanā un dejošanā apguvuši vairāk nekā 500 bērnu.

Deviņdesmito gadu sākumā Rundālē kopā sanāca pulciņš jauniešu, kurus vienoja vēlme spēlēt teātri. Trīs gadus vēlāk, 1995. gada decembrī,  teātra studija ''Savējie'' tika atklāta oficiāli un tās vadītāja kopš tā brīža ir Lilita Lauskiniece. VIņa stāsta: "Jāteic mums nav kauns par savu darbu divdesmit gadu garumā, jo esam Gada izrādes bieži dalībnieki un arī piedalāmies dažādos festivālos un konkursos, mums ir brīnišķīgi atbalstītāji."

Un lai gan Rundālē, gluži tāpat kā citos novados, iedzīvotāju skaits aizvien sarūk, par dalībnieku trūkumu teātra studija sūdzēties nevar. Vairākās vecuma grupās  studijā darbojas vairāk nekā pussimts bērnu un jauniešu, kuri gan mācās spēlēt teātri, gan dziedāt un dejot. L. Lauskiniece turpina: "Mēs strādājam gan klasiskā teātra manierē, gan arī kā kustību teātris. Protams, ik gadu katra no grupām iestudē arī lielāka formāta darbu un šo rāda to teātra skatē."

Atzīmējot teātra jubileju skatītāji tika priecēti ar jauniestudējumu ''Mēs uzziedēsim tūlīt'', kas veltīts visiem  romantiķiem, un tam, ka māksla tomēr ir īslaicīga un paliek tikai cilvēku atmiņās.

Rundāles novadā ir septiņi teātra kolektīvi, un cilvēku, kuri vēlas pārvēsties un,  kam ir, ko teikt, šeit noteikti pietikšot vēl ilgam laikam.