Kopš šā gada oktobra biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” īstenotā Eiropas brīvprātīgā darba projekta laikā Jēkabpilī darbojas divas jaunietes no ārzemēm – viena no viņām ir Aleksandra no Rumānijas.

Aleksandra Medrea no Rumānijas ieradusies Jēkabpilī, lai gūtu pieredzi brīvprātīgajā darbā, popularizējot jēkabpiliešu vidū aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Jauniete palīdz vadīt peldēšanas nodarbības Jēkabpils bērniem, meklē un piedāvā iedzīvotājiem dažādas sportiskas aktivitātes, kā arī veic papildu pienākumu – māca jēkabpiliešiem angļu valodu. Latvijā Aleksandra ir pirmo reizi, un viņas iespaidi par Jēkabpili un iedzīvotājiem ir pozitīvi: „Man patīk Jēkabpils, jo tā ir klusa pilsēta. Jums ir daudz zaļo zonu, tādēļ domāju, ka šī ir laba vieta, gan lai atpūstos, gan arī, lai šeit veiktu brīvprātīgo darbu. Es jau esmu atradusi dažus draugus, un viņi ir jauki,” stāsta Aleksandra.

Peldēšanas skolotājs Indars Mucenieks atzīst, ka ir patīkami pārsteigts, ka par Jēkabpili interesējas jaunieši no ārzemēm: „Pirmo reizi ar kaut ko tādu sastopos, ka kāds no ārzemēm ir atbraucis paskatīties, kā mēs strādājam un peldam. Ļoti pozitīvi to vērtēju un esmu priecīgs, ka man ir iespēja strādāt kopā ar Aleksandru.”

Projekts ilgst gadu, tātad Aleksandra Medrea būs Jēkabpilī  līdz nākamā gada oktobrim.