Rēzeknē šajā nedēļā notiek starptautiskais mākslas plenērs “Domas lidojums”. Plenērā piedalās 25 mākslinieki gan no Latvijas, gan Rēzeknes sadraudzības pilsētas Pleskavas Krievijā. Šis ir jau 11 starptautiskais mākslas plenērs. Šogad organizatori plenēram devuši moto “Ceļā uz Latvijas simtgadi” aicinot māksliniekus meklēt mūsdienu Rēzeknē vēsturisko notikumu atspulgus.

Rēzeknē šajā nedēļā pilsētas steigā un ikdienā neierastāku atmosfēru rada ielās un parkos pamanāmi mākslinieki, kuri, iekārtojuši molbertu, nesteidzīgi darbojas ar krāsām un otām. Viena no plenēra dalībniecēm ir jauna māksliniece Vera Bondare no Rīgas. Rēzeknes mākslas plenērā piedalās jau trešo reizi. Mākslinieci satieku pilsētas parkā.

“Jūs esat parkā iekārtojusies ar skatu uz Goru? Jā, gribēju to skatu uz Goru salikt kopā ar parku, ar kokiem, mēģināt uz gleznas savienot klasisko un moderno”, stāsta Vera Bondare

Vera novērojusi, ka Rēzekne ir ļoti daudzpusīga. Modernais saplūst ar senatnīgo. Pilsētā ir gan industriālas būves, gan nelielas koka ēkas un piemājas dārziņi.

“Man klasiskā māksla patīk, tāpēc es izvēlējos omulīgas mazas vietiņas, kur varētu sajust to pilsētas vecumu”.

Plenērs tradicionāli katru gadu Rēzeknē notiek maija beigās, kad pilsēta ir uzplaukusi un atdzīvojusies no ziemas pelēcības. Turpina „Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra” direktore Jūlija Danilina.

“Šogad plenērā piedalās 25 mākslinieki. Dalībnieku skaits, kuri vēlas piedalīties plenērā, ar katru gadu pieaug, viņiem ir tādas siltas atmiņas un īpaši viņi ir priecīgi, ka plenērs notiek festivāla ietvaros”.

Plenēra laikā tapušās gleznas varēs apskatīt Mākslas un mūzikas festivāla “Seven Hills” ietvaros jau šajā sestdienā. Plenēra noslēgumā katrs mākslinieks dāvinās vienu gleznu Rēzeknes pilsētai.