Jelgavas novada amatierteātru kolektīviem gads sācies ar aizvadītā gada nogalē notikušās novadu skates izvērtējumu. Trīs labākie kolektīvi, kas novada skatē ieguvuši augstāko pakāpi,  jau martā  piedalīsies reģionālajā skatē, kas paver ceļu uz finālsacensībām par ''Gada izrādes 2015'' titulu.

Pirmā šī gada Jelgavas novada teātra spēlētāju kopā sanākšana veltīta balvu pasniegšanai par sasniegumiem novada  amatierteātru skatē, kurā bija jāspēlē 2015. gadā iestudēta izrāde, ar kuru kolektīvs nav piedalījies iepriekšējo gadu skatēs. Stāsta Jelgavas novada kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna: "Protams, ka mēs arī gribam tā cerēt, ka tie ir tie spēcīgākie. Šobrīd mums novadā ir vienpadsmit amatierteātra kolektīviun trīs esam izvirzījuši uz nākamo ''Gada izrādes'' posmu Bauskā".

Ceļazīmi uz reģionālo skati, kas paver iespējas sākt cīņu par ''Gada izrādes'' titulu izcīnīja Vircavas un Vilces amatierteātru kolektīvi, kā arī Zaļenieku amatierteātris.Visi kolektīvi ir pieredzes bagāti un gandarīti par sasniegto, tomēr režisore Lūcija Ņefedova ir skeptiska par iespēju  kādam lauku kolektīvam izcīnīt arī  galveno balvu: "Es jau esmu to teikusi, ka vajadzētu ''A'' grupas, ''B'' grupas, kurās atsevišķi ir lauku kolektīvi, lielie pilsētu kolektīvi. Bet tas netiek ņemts vērā un tas nav pareizi."

Zemgales reģiona amatierteātru skate Bauskā notiks šī gada martā, bet ''Gada izrādes '' finālsacensībās labākie kolektīvi tiksies  aprīlī Rīgā.