Šo piektdien, 14.jūlijā Kārsavas novadā dabas parkā “Numernes valnis” norisināsies jau otrā “Kukaiņu nakts”. Pasākuma laikā dalībnieki varēs vērot un izzināt procesus, kas notiek dabā laikā, kad cilvēki visbiežāk jau guļ.


Šajā naktī dabas parkā “Numernes valnis” tiks izgaismoti meža nakts iemītnieki - kukaiņi, norisināsies izzinošas, izglītojošas un radošas aktivitātes, kuru laikā par kukaiņiem stāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieks, entomologs un tauriņu pētnieks, stāsta Kārsavas novada tūrisma organizatore Inga Bernāne: “Iesakām doties uz šo te notikumu pa izziņas taku, ko mēs iekārtosim ar gaismiņām, kas skatītājus aizvedīs tālāk līdz skatu tornim, un pie skatu torņa tad kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem mēs gaidīsim jūs, lai kopā iepazītu kukaiņus, kas dzīvo un darbojas naktī un daudzās tauriņu sugas, kas tad ir dabas parka teritorijā.”

Aptuvenais Kukaiņu nakts pasākuma ilgums paredzēts no 10.00 vakarā līdz plkst. 2.00 naktī, bet pasākumam varēs pievienoties jebkurā laika posmā vai arī sagaidīt rītausmu dabas parka teritorijā teltīs. Tiem, kuri uz Kukaiņu nakts pasākumiem ieradīsies nedaudz agrāk, būs iespēja izmēģināt veiksmi sēņošanā, apsekot meža teritoriju un sagatavoties augustā plānotajam tradicionālajam nakts sēņošanas čempionātam “Ejam Bekot!”

Jāpiezīmē, ka pērn Kukaiņu nakts pasākumus dabas parkā Numernes valnis apmeklēja ap 50 cilvēkiem un organizētāji cer, ka interesentu skaits šogad pieaugs.