Jau piekto gadu Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs dodas uz skolām, lai ar pēdējo vidusskolas klašu audzēkņiem runātu par uzņēmējdarbību, nozares izaicinājumiem un iespējām uzsākt savu biznesu. Nozares eksperti atzīst - ar uzņēmējdarbības pamatprincipiem jāiepazīstas vēl esot skolas solā.

Šāda atziņa izskanēja Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra tikšanās reizē ar Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem. Pasākumā “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!” vidusskolas 12. klases skolēni tikās ar ekspertiem un pārrunāja nozares nākotnes izaicinājumus un iespējas kļūt par uzņēmējiem.

«Viņi gūs sev kaut kādas vērtīgas atziņas un varbūt aizdomāsies, ka savu personību ir jāattīsta tepat Latvijā, un mēs ļoti ceram, ka tā būs Latgale,» saka Andris Kucins no Latgales uzņēmējdarbības centra.

Latgales plānošanas reģions šādu pasākumu ciklu skolās organizē jau piekto gadu. Satiktie jaunieši atzīst, ka ir domājuši par sava biznesa uzsākšanu nākotnē.

Piemēram, 12. klases skolniece Amanda sapņo par savu kafejnīcu vai restorānu.

Jauniešus ar saviem pieredzes stāstiem iedvesmoja divas Preiļu jaunās uzņēmējas - mīksto rotaļlietu ražotāja Aija Zīmele un Olga Jermakova, kura kopā ar dzīvesbiedru izveidojusi Tetovēšanas un permanentā meikapa darbnīcu.

Andris Kucins novērojis, ka vidusskolēnu vidū gatavība kļūt par uzņēmējiem ir diez gan augsta, savukārt pēc studijām augstskolā šī interese sarūk un jaunieši baidās uzsākt savu biznesu

«Kāpēc ir tāds kritums mums grūti saprotams pašiem. Visdrīzāk tā ir informatīvā telpa, kurā uzņēmējdarbība tiek pasniegta kā kaut kas sarežģīts, no otras puses dažādas prasības, par ko runā no valsts puses pret kādiem uzņēmējiem, tas rada bijīgus, jebkuru personu rada bijīgu,» tā Andris Kucins.

Pasākums jau noticis virknē Latgales skolu, bet novembra beigās aktīvākie jaunieši satiksies kopējā pasākumā Rēzeknē, kurā varēs uzzināt vairāk par uzņēmējdarbību un paviesoties vietējā uzņēmumā.