Šis gads Latgalei ir nozīmīgs ne tikai saistībā ar Latgales kongresa simtgadi. Arī Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī, šis gads iezīmē nozīmīgas jubilejas. Šogad aprit 80 gadi kopš Daugavpilī pastāv Vienības nams, kur mājvietu atradušas vairākas kultūras iestādes – Latviešu kultūras centrs, ekspozīcija “Latvieša māja”, Daugavpils Teātris, Daugavpils tūrisma informācijas centrs, Šmakovkas muzejs un Latgales centrālā bibliotēta, kura tieši šonedēļ ar plašu svētku programmu atzīmē savu 80. pastāvēšanas gadadienu.

“Šī skaistā jubileja ir Vienības namam un Latgales Centrālajai bibliotēkai. Šogad mēs savu bibliotēkas jubileju izlēmām svinēt nevis vienu dienu, bet mēs viņu svinam veselu nedēļu,” Latgales centrālās bibliotēkas vadītājas vietniece Dzintra Stupāne atklāj, ka visas nedēļas garumā, apmeklētājiem tiek piedāvāti interesanti pasākumi un tikšanās ar pazīstamiem rakstniekiem, aktīviem lasītājiem un bijušajiem bibliotēkas darbiniekiem.

“Šodien būs tāds brīnišķīgs pasākums “Autogrāfiem pa pēdām” jeb randiņš ar Daugavpils literātiem. Trešdien mums ir tāds labs, skaists pasākums “Gadiem pāri kad skatos”. Ceturtdien, 26. oktobrī mums arī ir īpaša diena, kad mēs tiksimies ar Noru Ikstenu, un runāsim par viņas burvīgo grāmatu “Mātes piens”. Un piektdien, 27. oktobrī tā būs aktīvāku bibliotēkas lietotāju nominēšana un apbalvošana.”

80 gadu jubilejas maratons Latgales centrālajā bibliotēkā tika atklāts jau vakar, prezentējot digitālo izstādi “Latgales centrālā bibliotēka – 80”. Šis ir jau 8. elektroniskais resurss, ko interesentiem piedāvā bibliotēka. Tas ikvienam pieejams Latgales centrālās bibliotēkas mājaslapā http://www.lcb.lv/lcb-80/ .