Šīs nedēļas nogalē, 30. jūnijā aktīvās atpūtas un dabas cienītāji tiek aicināti uz Latgali, kur pašā Krievijas pierobežā Zilupes novada Pasienes pagastā, atpūtas vietā pie Pintu ezera notiks Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotā „Tauriņu nakts Grebļakalnā”.

“Grebļa kalns un kalna apkaime ir vienīgā vieta, kur taureņu populācija ir pati lielākā, apmēram 500 taureņu sugas – lielākā tauriņu populācija Baltijā. Lielākā daļa ir ierakstīta Sarkanajā grāmatā,” par Zilupes novadā pašā Latvijas austrumu pierobežā esošo Grebļa kalnu – dabas liegums ar īpatnēju mikroklimatu un augu valsti, stāsta Zilupes novada Tūrisma organizatore Ilga Ivanova.

Tieši te 30.jūnijā tiek rīkota īpaša Tauriņu nakts, kuras laikā kukaiņu pievilināšanai tiks izmantota īpaša gaismas lampa, bet par katru “vakara viesi” stāstīs entomologs un tauriņu pētnieks Guntis Akmentiņš. Uz gaismas apspīdēta ekrāna ikviens interesents vairāku stundu garumā varēs apskatīt un iepazīt naktī aktīvās sugas, uzzināt svarīgāko par tauriņu sugām, dzīvesveidu un aizsardzību.

“Ir svarīgi sabiedrību izglītot, tāpēc aicinām uz šādu pasākumu. Kāpēc tieši nakts nevis diena? Tāpēc ka 80 % tauriņu ir naktstauriņi,” stāsta I.Ivanova.

Gaidot tumsu, pasākumā tiks piedāvātas arī dažādas citas radošās aktivitātes - pēriens „čigānu” pirtī, medus masāža, vizināšanās zirgu ratos, un pat auna mugurā.

Tā kā pasākums notiks Krievijas pierobežas joslā, apmeklētājiem jāņem līdzi personu apliecinošs dokuments (derīga pase vai ID karte) un laicīgi pieteikta caurlaide.

Jārēķinās arī ar to, ka pasākuma norises vietā telefonsakari var tikt traucēti.