26. janvārī apaļo 70 gadu jubileju svin izcils Latgales kordiriģents, pedagogs, Vispārējo latviešu dziesmu svētku laureata - Rēzeknes vīru kora “Olūts” un citu koru dibinātājs un vadītājs, visu Lavijas dziesmusvētku dalībnieks Jānis Grudulis.

Kordiriģenta, vairāku koru vadītāja un dibinātāja Jāņa Gruduļa apaļā dzīves jubileja ar svinīgu dievkalpojumu un mises dziedājumiem vīru kora pavadībā ieskandināta Varakļānu novada Stirnienes baznīcā. Sveikt mākslinieku bija sanākuši gan tuvāki un tālāki viesi, novada ļaudis, mūziķi un, protams, bijušie viņa vadītā vīru kora dalībnieki. “Viņš ir mūsu novada mērvienība. Viņš visu savu dzīvi ir atdevis mūzikai un saviem apmācāmajiem bijis par dzīves skolotāju. Viņš bija mans pirmais muzikālais tēvs,” atzīst kora dziedātāji Andrejs Rudzinskis un Oskars Lustiks.

Par jubilāru atzinīgus vārdus nežēlo arī Jāņa Gruduļa iedibinātā vīru kora tradīciju turpinātājs, Rēzeknes vīru kora “Graidi” diriģents Jānis Mežinskis: “Lai arī Jānis nav bijis tiešs mans diriģēšanas pasniedzējs, esmu no viņa daudz mācījies kā no cilvēka, vērojot viņu darbībā.”

Pats jubilārs atzīst, ka tas savulaik ir bijis viņa mērķis radīt spēcīgu vīru kori, kas godam pārstāvētu Latgales novadu. “Man visu laiku kremta, ka citos novados ir labi dziedoņi gan Vidzemē, gan Kurzemē, bet Latgalē nav. Tad es saņēmos un sāku ar puišiem. Un tā es kādus gadus 20 viņus nelaidu vaļā, kamēr mēs iekarojām visaugstākās Dziesmusvētku karu virsotnes,” atceras pats Jānis Grudulis.

Šobrīd Jāni Gruduli visbiežāk var sastapt vadot un diriģējot Stirnienes un Varakļānu garīgās mūzikas kori “Reversium”.