Mēdz teikt, ka māksliniekus ir grūti izprast cilvēkam, kaurš pats nav saistīts ar mākslu, tādēļ bieži vien radošas personības nejūtas iederīgas apkārtējo vidū. Arī Jēkabpilī ir daudz radošu jauniešu, kuri līdz šim savas mākslinieciskās izpausmes īstenojuši vienatnē, bet nu risinājies pirmais pasākums, ko organizējusi vairāku talantīgu jauniešu neformālā apvienība.

Grupiņa Jēkabpils radošo jauniešu apvienojušies, lai pārsteigtu pilsētas iedzīvotājus ar mākslas performanci, kurā katrs darbs ataino kāda jaunieša skatījumu uz dzīvi. Vieni attēlo dzīvo gleznu, citi rāda tradicionālās gleznas tapšanas procesu, vēl kāds izveidojis māksliniecisku kompozīciju no dažādām ikdienišķām lietām, piemēram, kurpēm.

Jēkabpils fotomāksliniece Mētra Štelmahere stāsta: „Mēs jau kopš pavasara mēģinām savākt kopā Jēkabpils radošos jauniešus, jo vide mazpilsētā ir tāda, ka tie cilvēki, kas atšķiras, neatrod sev vietu, kur var justies kā starp savējiem, starp saviem normālajiem cilvēkiem. Visi pārējie, kas it kā ir normāli, īstenībā atšķiras no tevis, tādēļ tu neiederies.”

Arī gleznotājs Rolands Hartmanis atzīst, ka biežāk vajadzētu rīkot šādus pasākumus: „Tas ir ļoti pozitīvi vispirms jau Jēkabpils mērogā, jo Jēkabpilī bieži nenotiek šādi pasākumi.”

Apmeklētāji teic, ka ir interesanti, aplūkojot mākslas darbus, iepazīt Jēkabpils jauniešus un uzzināt kaut ko jaunu arī pašiem par sevi, tādēļ jācer, ka šī nebūs vienīgā tāda veida aktivitāte pilsētā.