Jēkabpils novada Ābeļu pagasta iedzīvotāja Marija Pudāne dzimusi 1916. gada 14. janvārī tagadējā Daugavpils novada Kalupes pagastā. Kundze nesen nosvinējusi savu simto dzimšanas dienu. Sveikt bija ieradušies gan radi un draugi, gan pašvaldības pārstāvji.

Marija Pudāne savos simts gados ir ļoti aktīva un dzīvespriecīga. Jau no bērnības pieradusi daudz strādāt, bijusi kalpone pie daudziem saimniekiem, Marija joprojām nespēj sēdēt bez darba. Viņa ada, tamborē, regulāri dodas uz pagasta bibliotēku, jo kundzei patīk lasīt grāmatas. Par to, kā izdevies saglabāt tik labu veselību un dzīves sparu,  viņa atklāj:

„Noslēpums ir tāds, ka vajag ar mīlestību dzīvot un nevajag apvainoties. Dzīvē iznāk visādi grūtumi un asaras, bet visu vajag piedot un dzīvot ar smaidu. Tad Dieviņš palīdz dzīvot.”

Marija var lepoties ar meitu, sešiem mazbērniem, sešiem mazmazbērniem un arī vienu mazmazmazbērnu. Kundzes mazdēls Andris Lukjanovs lepojas ar savu vecmammu: „Viņa ir ideāls cilvēks, vienmēr atbalstīs. Viņa man daudz ko iemācīja, piemēram, adīt. Es esmu lepns par to, ka varu būt viņas mazdēls.”

Līdztekus citām dāvanām Marija saņēma arī jaunus diegus rokdarbiem, un tagad simtgadniece jau plāno darināt nākamos darbiņus.