Jēkabpilī norisinājusies diskusija par to, cik gatavi bēgļu uzņemšanai ir jēkabpilieši un kādas ir galvenās iedzīvotāju bažas.

Diskusijā par bēgļu uzņemšanu Jēkabpilī lielākā daļa klātesošo atzina, ka Latvija nav gatava patvēruma sniegšanai bēgļiem, un pauda bažas, piemēram, par to, kā notiks patvēruma meklētāju izmitināšana. Jēkabpils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos Jānis Raščevskis stāsta, ka pašvaldībai pašlaik nav dzīvošanai derīgu, brīvu dzīvokļu: „Mūsu dzīvojamā fondā ir ļoti daudz dzīvošanai nederīgu dzīvokļu.”

Tāpat uztraukumu rada tas, vai bēgļi spēs pieņemt mūsu valsts noteikumus. Biedrības „Izglītības Iniciatīvu centrs” vadītāja Daiga Zaķe jautā: „Ja kāds neievēros šos noteikumus un nepakļausies kārtībai, kas notiks tālāk?”

Jēkabpiliete Maruta Līce norāda, ka vislielāko uztraukumu rada tieši saziņa ar patvēruma meklētājiem: „Viņi taču nezina angļu valodu! Varbūt kāds zina, bet, ja ar mani nāks kāds runāt angliski, es arī angliski nevaru atbildēt. Es domāju, ka Jēkabpilī ir daudz cilvēku, kas to nevar. Par arābu vai kādu citu valodu vispār nerunāsim, to taču neviens nezina!”

Jēkabpiliešiem pašlaik nav skaidrības par to, kā tīri praktiski notiks bēgļu uzņemšana un integrēšana pašvaldībās. Tāpat iedzīvotāji bažījas par to, vai vienlaikus ar personām, kuras patiešām bēg no kara, Latvijā neieplūdīs arī labuma meklētāji un noziedznieki.