Ārsts traumatologs – ortopēds Kaspars Ūdris, kurš regulāri brauc uz Jēkabpili konsultēt un veikt operācijas, ierosinājis īstenot Latvijā vēl nebijušu labdarības akciju – viņš apņēmies veikt pacientiem bezmaksas operācijas, kā arī nodrošināt bezmaksas traumatologa – ortopēda konsultācijas.

Kaspars Ūdris pirms kāda laika piedalījās labdarības akcijā Indijā, kur viņš kopā ar citiem ārstiem palīdzēja cilvēkiem, piedāvājot bezmaksas operācijas un konsultācijas. Strādājot Indijā, ārstam radās vēlme līdzīgu akciju īstenot arī Latvijā. Jēkabpils pilsētas pašvaldība un Jēkabpils reģionālā slimnīca atbalstīja ieceri, un šovasar plānots to īstenot, piedāvājot Jēkabpils un tuvāko novadu iedzīvotājiem 30 bezmaksas operācijas un 170 bezmaksas traumatologa – ortopēda konsultācijas.

K. Ūdris saka: “Man tas ir... es domāju, ka to varētu nosaukt par desmito tiesu. Dabā ir nerakstīti likumi. Ja tu kaut ko dod, tev rodas citas iespējas, tu vari sevi attīstīt un atkal palīdzēt kādam.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris akciju atbalsta, ļaujot bez maksas izmantot slimnīcas infrastruktūru: “Tas ir ļoti liels gandarījums, ka ir tādi cilvēki, kas ir gatavi ziedot savu darbu un savas zināšanas citiem, par to neprasot samaksu.”

Labdarības akcijas norisei plānots atvēlēt arī līdzekļus no pašvaldības budžeta, kā arī piesaistīt uzņēmējus kā sponsorus. Pasākuma mērķauditorija ir pensionāri, represētie un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Plānots, ka akcija notiks šā gada vasaras otrajā pusē.