Jēkabpilī durvis vēris jauns muzejs, kurā bērni var justies kā īstā pasaku karaļvalstī, bet pieaugušie – no jauna izjust bērnības garšu. Muzejam, ko izveidojuši daži Jēkabpils mākslinieki, dots nosaukums “Butaforija”.

Muzejā var sastapt karali, princeses, ļauno raganu, alvas zaldātiņu, Simpsonus un citus pasaku un multfilmu varoņus. Tiesa, visi tēli šeit ir tikai butaforija, tomēr tas netraucē mazajiem priecāties un fantazēt, fotografējoties uz raganas lāpstas, pielaikojot princešu kleitu, spēlējoties rūķīšu namiņos, kā arī piedaloties citās aktivitātēs. Ideja par pasaku muzeju radās leļļu meistaram Jurijam Abramenko un grupiņai domubiedru – vietējo mākslinieku. Stāsta J. Abramenko: “Mēs bijām nomākti, ka bērnu nometņu ekskursijas parasti brauc garām Jēkabpilij, brauc uz Preiļiem, brauc uz Rēzekni, uz citām vietām, kur ir, ko redzēt. Un tad mēs izdomājām izveidot kaut ko tādu, kas būtu interesanti bērniem, - vietu, kur ir pasaku varoņi, multiplikāciju filmu varoņi.”

Muzeju vietējie mākslinieki veidojuši, ieguldot savus privātos līdzekļus, laiku un darbu, ideju atbalstījusi arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība un vairākas privātpersonas. Muzeja pirmie apmeklētāji Antons un Roberts pozitīvi vērtē jauno pasaku zemi: “Man patīk rūķu mājiņas un man patīk krēsli no kartona. Man patika sēdēt pie raganas uz lāpstas.”

Pasaku muzejs atrodas pie Jēkabpils mākslas skolas, un tas strādās pēc iepriekšējas pieteikšanās, kā arī dienās, kad pilsētā notiks lieli pasākumi. Ieeja pasaku muzejā “Butaforija” ir par ziedojumiem.