Iecavas  Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi tikuši pie krietni plašākas skolas ēkas. Tā ir unikāla būve, kurā vēsturiskais un mūsdienīgais ir cieši savijies kopā. Viens ēkas korpuss ir būvēts no jauna, bet otrs ir rekonstruētā, pirms vairākiem gadu simtiem celtā grāfa Pālena muižas bibliotēka.

Iecavas Mūzikas skola izveidota pirms divdesmit septiņiem gadiem, bet pirms četriem gadiem tai pievienojusies arī mākslas skola. Visu šo laiku jaunajiem talantiem nācies krietni saspiesties, bet aizvadītā gada nogalē būvnieki pedagogiem nodevuši atslēgas no jaunās skolas. Skolas direktore Ineta Pilverte stāsta, ka jaunās telpas ir desmit reižu plašākas: „Mums bija zāle. Tur notika eksāmeni, tika izstādīti mūsu mākslinieku darbi, bet tā bija maza, maza. Telpu kopējā platība bija ap 180m2. Šeit ir apmēram 2000m2.”

Līdz šim mākslas nodarbībām bijušas vien divas telpas un skolotāji tajās strādājuši uz maiņām. Tagad rasta vieta arī datorklasei un beidzot  jaunajiem māksliniekiem būs iespēja apgūt arī animācijas veidošanu.  Stāsta mākslas pedagoģe Laila Meldere: „Tas ir pilnīgi neizsakāmi. Ir ļoti liela starpība. Šeit ir telpas , kas ir atbilstošas mācību procesam. Lielākas, plašākas un gaišākas.”

Jaunā ēka, kurā mājvietu radis arī bērnu un jauniešu centrs, bet mūziķi ieguvuši skaistu koncertzāli, sastāv no diviem korpusiem. Skolas būvniecība izmaksājusi vairāk nekā divus miljonus eiro.