Šīs nedēļas nogalē 4. augustā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar spāņu muzikālās apvienības "Caspervek trio" koncertu tiks atklāts piektais Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs „Keramikas laboratorija”. Simpozijs pulcēs keramiķus no deviņām pasaules valstīm, kuri divu nedēļu laikā darinās un apdedzinās savus veidotos keramikas darbus.

Kopumā šajā simpozijā šogad piedalīsies 23 mākslinieki no 9 pasaules valstīm, kuri divu nedēļu laikā darinās liela formāta vides objektus, bet pats pasākums sāksies spāņu noskaņās, stāsta viens no pasākuma organizatoriem Valentīns Petjko:

“V Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs „CERAMIC LABORATORY” 4.augustā plkst. 16.00 tiks atklāts ar spāņu muzikālās apvienības "Caspervek trio" koncertu. Šogad tas savā ziņā ir jubilejas simpozijs, tāpēc tā pasākuma programma būs plašāka. Simpozija dalībnieki divu nedēļu laikā, iedvesmojoties Daugavpils cietokšņa atmosfērā, radīs keramikas mākslas darbus - vides objektus. Keramiķi strādās grupās un katrai no šīm grupām būs sava krāsns, kas kurināsies ar malku.”

To, ka šis simpozijs ir priekš Rotko centra nozīmīgs, uzsver šī centra pārstāvis Māris Čačka:

“Svarīgi, lai šis keramikas ceļš pastāvīgi būtu starptautiskajā apritē. Šī gada festivāls to pierādīs, septiņi starptautiski uguns skulptūru projekti tiks parādīti, kas izgaismos un izzaigos šogad šo keramikas stāstu.”

Lielformāta vides objekti, kas tapas šī keramikas simpozija laikā, skatītāju acīm pavērsies 17. augusta vakarā un turpmāk rotās Daugavpils pilsētvidi.