Daugavpilī visās mākslas jomas šonedēļ startē par tradīciju kļuvušais jau sestais starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls "ReStArt".

Festivāla gaitā paredzēti vairāk nekā 20 visdažādāko mākslas žanru un formu pasākumi - instrumentālās, simfoniskās, kora un vokālās mūzikas koncerti, roka un džeza mūzikas vakari, kino un teātra izrādes, mākslas un foto izstādes, dejas un performances. Festivāls sāksies šo sestdien ar jau par tradīciju kļuvušajiem Daugavpils Rīgas ielas svētkiem.

“"ReStArt" startē ar restartu, jau tradicionāli būs vesela virkne pasākumu - mūzika, māksla, šoreiz dejas būs mazāk, tomēr arī būs pasākumi, koncerti, kur deja, mūzika, video un teksts. Arī zvaigznes būs, šoreiz Latvijas divi labākie pianisti būs šeit šajā festivālā Daugavpilī - Viestards Šimkus un Reinis Zariņš,” stāsta pasākuma idejas autors Aivars Broks.

Ar grupas Framest muzikālo ievadu jau šo sestdien par sava veida tradicionālo Restart festivāla atklāšanu kļūs Daugavpils centrālās - Rīgas ielas svētki, šoreiz pasta noskaņās, par ko stāsta Daugavpils māksliniece Līga Čible.

“Māksla iznāk ielās, tā ir tāda krāsaina pastaiga vienmēr mierīgā un neuzbāzīgā veidā cilvēkiem runāt par mākslu. Šoreiz pasākuma tēma ir pasts, pasts Daugavpilī, pasta pasaule, būs arī fotoizstāde.”

"ReStArt" ir pasākums, kas Daugavpilī ilgst veselu mēnesi, šo laiku, kā aicinot un ar humoru saka Aivars Broks, meklējot un „ķerot” savas noskaņas", te arī jāizbauda.

Pasākumi norisināsies līdz 15.oktobrim.