Daugavpils zinātkāres centrā "Zinoo" uzstādīta un apskatāma slavenā Tiranozaura Rekss skulptūra. Savukārt Latgales zoodārzā apmeklētāji var apskatīt otru figūru - pašmāju purva bruņurupuci. Vasarā dinozauram ierīkos speciālu laukumu Latgales zoodārza teritorijā. 

Uz Daugavpili atvesta un uzstādīta dinozaura skulptūra, ko pagaidām var apskatīt zinātkāres centrā “Zinoo”. Savukārt Latgales zoodārzā apmeklētājus sagaidīs Latvijas purva bruņurupucis, stāsta Latgales zoodārza direktors Mihails Pupiņš.

“Tagad mūsu pilsētā ir divi dinozauri, es pat teiktu, divi īstenībā. Viens ir atbraucis no Ķīnas. Figūra, kas arī kustas, izdod dažādas skaņas. Otra figūra ir mūsu Latvijas dinozaurs – Latvijas purvu bruņurupucis, kas atrodas Latgales zoodārzā. To pagaidām neviens nav redzējis. Pie abām var pienākt, apskatīt, nobildēties, nodziedāt karaoke un pats galvenais noklausīties kā attīstījusies evolūcija, kāpēc dinozauri izmira, bet purva bruņurupuči nē.”

Nākamgad dinozaura skulptūru plānots izvietot Latgales zoodārza pagalmā. Mihails Pupiņš atzīmē, ka Tiranozaurs Rekss nav izvēlēts nejauši.

Nākotnē Latgales zoodārza pagalmā plānots izveidot dinozauru parku, kurā būs sastopami arī Latvijas faunas pārstāvji – krupis, aboles, bruņurupucis un citas skulptūras.