Fonds 1836 un Imanta Ziedoņa muzejs jau ceturto gadu rīko gājienu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Kopš projekta sākuma 2014. gadā pa Latvijas pierobežas ceļiem un takām kopā noieti jau 650 kilometri, un šogad ceļiniekus gatavojas sagaidīt arī Daugavpils novadā. Ceļš šajā nedēļas nogalē - 3. un 4. jūnijā vedīs no Silenes līdz Demenei un Zemgalei, tad līdz Medumiem.

„Projekta “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” mērķis ir izveidot vienojošu 1836 km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru to apiet, apbraukt vai aplidot. Tiek iepazītas un izzinātas Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, mēs kopā pa Daugavpils novadu, pa pašu leišmali noiesim ap 20km,” stāsta pašvaldības aģentūras TAKA vadītājs Rolands Gradkovskis.

Šis gājiens Daugavpils novadā būs izzinošs, pārliecināta tūrisma speciāliste un bioloģe Jolanta Bāra: „Ceļš vedīs pa I.Ziedoņa un R.Ziedoņa “Leišmalītē” aprakstītajām vietām, iesim pa viņu pēdām. No plkst. 8.30 līdz plkst. 9.30 būs atvērta Silenes Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, kas ir viena no vecākajām koka baznīcām Latvijā, ar ļoti skaistiem kokgriezumiem. Būs iespēja izbaudīt Riča ezera skaistumu, krāšņo dabas ainavu, ar pauguriem, ziedošām pļavām un dziedošiem putniem. Tad nonāksim Latvijas tālākajā Dienvidu punktā, kur izvietota skulptūra Saules zīme.”

Otrā gājiena diena, kurā piedalīsies ap 150 cilvēku noslēgsies Medumos, ar krāšņu koncertu Medumu parkā.