Vienā no pirmajiem "NeFormāta" raidījumiem tā viesis - Latvijas pankroka kustības veterāns Dambis alternatīvo jeb komercmedijos nedzirdamo mūziku salīdzināja ar aisberga neredzamo daļu.

Arī pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gūstošais postroks ir viena no šī Latvijas mūzikas aisberga ikdienā neredzamajām šķautnēm, tomēr "NeFormātā" ir viesojušies gan "Hadrona" laureāti NOSTRA, gan elektroniskās ģitāras virtuozs HAZE, kā arī apvienība NEJAUŠI, bet šai raidījumā iepazīstamies ar 2013.gadā dibinātās Saldus postroka apvienības TEMPUS (Nauris Zeltiņš - ģitāra, Lauris Polis - bungas) trešo albumu "Daba".

Albuma ideja un nosaukums radās vispirms; tad mēs atlasījām dažādas dabas parādības, vietas un objektus un to nosaukumus devām sacerētajiem skaņdarbiem. Lai arī albuma nosaukums ir latviešu valodā, mēs gribējām nedaudz paklaiņot pa pasauli, nevis saistīt šos objektus tikai ar Latviju,

stāsta raidījuma attālinātais viesis Nauris Zeltiņš un tā pie sava skaņdarba albumā "Daba" ir ticis gan ūdenskritums ("Dettifoss"), gan iezis ("Trona"), gan Armēnijas ezers Sevans ("Sevan").

Muzicēšana postroka žanrā man, pirmkārt, nozīmē brīvību - nav jāpieturas formām, nav jādomā rāmī "piedziedājums - pants" - es varu iet uz priekšu...

Ir jau tā, ka kaut kādā brīdī cilvēks alkst pēc muzikālas brīvības!

tā uz jautājumu par postroka popularitāti atbild Nauris, tai pašā laikā atzīstot, ka daudziem pašmāju klausītājiem šis žanrs joprojām ir terra incognita:

joprojām ir cilvēki, kas nezina, kas ir postroks un, kad viņi atnāk uz koncertu, kurā nav dziesmu ar vārdiem un ir tikai skaņdarbi, tad iestājas apmulsums - cits ir vīlies, bet citam tas ir atklājums. Tomēr ieguvēji ir visi, jo katrs koncerta apmeklētājs sev ir atklājis jaunu pasauli!

Vēl sarunā - būt vai nebūt valsts atbalstam nekomerciālajai mūzikai un kā šo žanru labāk atbalstīt, kā arī Naura ieteikums šīs vasaras ceļojumiem:

Pat esot tepat Latvijā, var tālu aizceļot, vismaz kultūras jomā - tā katrā novadā ir tik atšķirīga, tik citādāka... Tāpēc nevajag nekur braukt - tepat ir labi!

"NeFormātā" izskan TEMPUS albuma "Daba" skaņdarbi "Dettifoss", "Trona", "Mamore" un "Sevan", bet pilnu albumu klausieties un, ja iepatīkas, arī iegādājieties grupas Bandcamp profilā: