Tomass Beķeris līdz šim ir bijis zināms kā Latvijas smagās mūzikas grupu ESCHATOS un WAGARS dalībnieks, tāpat viņš ir darbojies arī videoklipu uzņemšanā, kā arī pats režisējis plašu ievērību guvušo dokumentālo filmu "Izkrāsotā ģimene", kas stāsta par sociālo tīklu zvaigzni Monami Frost jeb Irēnu Straumi - tetovētāko latviešu sievieti pasaulē.

Tagad šīm darbības jomām Tomass ir piepulcējis arī elektronisko mūziku, jo viņa projekta HA:ZE albumā "Passage" pirmās vijoles loma ir piešķirta Latvijā līdz šim mazzināmai elektroniskai ierīcei - "Misa Digital" instrumentam ģitāras formā, ko Austrālijā savā piemājas garāžā ražo kāds entuziasts:

Pirmo reizi es šo instrumentu ieraudzīju pirms kādiem četriem gadiem un totāli iemīlējos, tomēr ceļš pie tā bija ilgs un grūts. Šie instrumenti ir tapuši tikai 1000 eksemplāros, tāpēc es to ilgu laiku nesekmīgi meklēju, līdz negaidīti to atradu tepat Latvijā.

Nākamā fāze bija iemācīties, jo šī nav tā ģitāra, kādu es spēlēju jau padsmit gadus, šim instrumentam ir tikai ģitāras forma, tā ka pagāja kāds laiciņš un viegli nebija!

No visiem Latvijā pārstāvētajiem žanriem tieši elektroniskā mūzika - īpaši, ja tā ir instrumentāla, ir pati mazzināmākā, tomēr Tomasam ir savs skaidrojums par žanra izvēli:

Es neesmu vokālas mūzikas piekritējs, jo tā visu pasaka priekšā... Es savukārt vēlos atstāt telpu klausītājiem, lai viņi paši sāk domāt, kas tur ir, nevis visu ieliet ar karotīti mutē!

Šīs mūzikas radīšana ir viena no retajām lietām, kas man patiesi sagādā baudu, tāpēc man nav vēlmes par katru cenu izsisties.

Tomēr es neteiktu, ka šāda mūzika ir piemērota tikai filmām, jo to ir patīkami klausīties mašīnā vai arī vakarā, jo tā "nespiež uz smadzenēm", tā nekliedz uz Tevi - paskaties uz mani, tā ir Tavs draugs, nevis uzmanības pieprasītājs.

Tomass tuvākajā nākotnē plāno attīstīt projektu HA:ZE līdz pilna izmēra grupai, bet kādu viņš saredz roka nākotni - vai mūsu bērni savu sāpi izkliegs šai vai tomēr jau kādā citā žanrā?

Es domāju, ka roks um metāls turpinās pastāvēt, tomēr citādāks - metāls ar hiphopu vai metāls ar drum'nbass.

Tagad ir tādas tendences, ka viss saplūst un muzicēšana tīrā "klasiskā" žanrā vairs nevienu neinteresē, tā ir pagātne...

"NeFormātā" izskan projekta HA:ZE skaņdarbi "Passage", "Hooked", "LA residence", "Bliss" un "The Beyound"