2016.gadā, pēc sava debijas albuma "Fantastiski" izdošanas un Austrasbalvas saņemšanas, grupas RĪGAS MODES frontmens Kalvis Bormanis intervijā raidījumam "Atveriet, te dziesma" dziļdomīgi atzina, ka viņa grupa "atrodas starp popmūzikas debesīm un andergraunda zemi".

Grūdienu tuvāk "popmūzikas debesīm" grupai noteikti deva arī albumam piešķirtais "Zelta Mikrofons", tomēr arī šogad izdotajā ierakstā "Patiesie nodomi" piecu mūziķu apvienība (Kalvis Bormanis - vokāls, Reinis Papulis - ģitāra, Anete Stuce - taustiņinstrumenti, vokāls, Andris Apīnis - bass un Mareks Ameriks - bungas) ir palikusi uzticīga savam žanram, ko pats Kalvis dēvē par netīro popmūziku:

klasiskā popmūzikā iekšā ir zināms salkanums; jā, mēs paši gan rakstām popdziesmas, bet tās ir netīras popdziesmas, mēs paskatāmies uz popmūziku mazliet citādāk!

Jā, mēs esam tādā foršā situacijā, ka neesam piederīgi nevienam konkrētam žanram - mēs varam nospēlēt koncertu andergraunda klubā, bet varam arī uzkāpt uz festivāla lielās skatuves; mēs neesam ielikti ne nišā, ne rāmī un varam atļauties darīt visu, ko gribam!

 

Sarunu ar Kalvja pārdomām par popularitātes ne tik smago nastu, astoņdesmito gadu skanējuma iedzīvināšanas finesēm, albuma viesmakslinieku izvēli, kā arī mūziķa novēlējumu gaidāmajos svētkos klausieties ierakstā, ieskatam pāris Kalvja atziņas:

protams, manos dziesmu tekstos ir autobiogrāfiski momenti - tomēr ne simtprocentīgi; man pašam ir ļoti svarīgi būt godīgam pašam pret sevi, lai uz skatuves šos vārdus dziedot, es tiem ticētu!

šobrīd man pietrūkst koncertu, man pietrūkst iespējas tikties ar draugiem, tāpēc es tikai varu cilvēkus aicināt - esiet saprātīgi, klausiet zinātniekiem un izdariet minimālo - aizejiet vakcinēties, lai mēs varam dabūt atpakaļ kaut cik normālu dzīvi...

gaidāmajos svētkos es novēlu nepazaudēt savu cilvēcību!

Šais laikos mēs daudz dzīvojam savā mājā, savā telefonā vai datorā un tā ir mūsu vienīgā komunikācija, tomēr šī sociālo tīklu vide bieži vien ir negatīva. Man šķiet, tas tā ir tāpēc, ka cilvēki nevar satikties, tāpēc es novēlētu būt draudzīgiem un iecietīgiem vienam pret otru, satieciet savus draugus un tuvākos cilvēkus - tas šajā laikā ir īpaši svarīgi...

 

"NeFormātā" izskan grupas RĪGAS MODES albuma "Patiesie nodomi" dziesmas "Neliec man gaidīt", "Savvaļas zirgi", "Dejot vienatnē" un "Lovembris", kā arī Mikus Soloveja un Anetes Stuces meistardarbs - skaņdarbs "Pārmiju iela", kas iecerēts kā noslēdzošais skaņdarbs gaidāmās vinilplates A pusē - atliek tikai gaidīt šo nesēju, līdz tam grupas RĪGAS MODES albuma "Patiesie nodomi" skaņdarbus meklējot internetā...