“Austras balvu” kopš 2015. gada pasniedz gada labākajam mūzikas albumam Latvijā.

Jau vēstījām, ka šogad uz balvu pretendēja vairāk nekā 70 disku, no kuriem starptautiska mūzikas industrijas profesionāļu žūrija atlasīja desmit nominantus.

"Austras balvas 2016" rezultāti tika paziņoti 24.novembrī svinīgā pasākumā fon Stricka villā un šo balvu, kā arī 1000 eiro naudas balvu saņēma grupas RĪGAS MODES albums “Fantastiski”.

“Nojautām, ka albums ir diezgan kvalitatīvs un cienīgs atrasties pārējo šai balvai nominēto albumu sarakstā, taču par to, vai uzvarēsim, īpaši nedomāju līdz brīdim, kad nosauca manu vārdu”, stāsta grupas RĪGAS MODES dalībnieks – vokālists Kalvis Bormanis:

Manuprāt, šāda veida apbalvojumu kontekstā, kad tiek vērtēts latviešu mūzikas albums, ir jāvērtē ne tikai skaņas kvalitāte, diska noformējums vai tagad par modīgu kļuvušais "ieraksta eksporta potenciāls" - tā vietā īpaša uzmanība ir jāpievērš ieraksta kultūrvēsturiskajai nozīmei.

Arī valoda ir viena no lietām, kas veido kultūru – nedomāju, ka pēc 20-30 gadiem kāds atcerēsies disku, kas ieskaņots angliski. Pats nākamgad būšu “Austras balvas” žūrijā un noteikti par to rosināšu domāt pārējos kolēģus...

Jau tagad iztēlojoties sevi žūrijas vietā, Kalvis uzskata, ka Austras balvas cienīgi bija arī ŽIDRŪNS ar albumu „Židrūns un tas, ko nevar nest” un Juris Simanovičs ar albumu „Kā samierināties ar savu nenozīmību”.

Kalvis prāto – esot grūti raksturot grupas RĪGAS MODES statusu Latvijas mūzikā:

Nepiederam ne alternatīvās mūzikas skatuvei, ne arī popmūzikas elitei – esam pa vidu, savā nodabā...

Pats Kalvis grupā ir atbildīgs par dziesmu tekstiem, bet mūzika gan lielākoties rodas visiem kopā: “Ir idejas, ko pats mājās izdomāju un ilgu laiku nevienam nerādu, jo gribu gan teksta, gan mūzikas ziņā uztaisīt ko tādu, lai vispirms patiktu man pašam. Tad arī ir reāla iespēja, ka dziesma patiks citiem.”

Raidījumā izskan RĪGAS MODES versija par deviņdesmitajos populāro grupas NEJAUTĀ dziesmu „Igaunijas sniegs”, dziesma „Skaisti zēni būtu neglītas meitenes” – iedvesmu šim skaņdarbam Kalvis guvis pēc geju kluba „Golden” apmeklējuma, kā arī dziesma „Pieķerti nozieguma vietā”, kurā uzmanīgs klausītājs var sadzirdēt grupas THE CURE dziesmas „Boys don’t cry” motīvus.