Šis ir pirmais "NeFormāts", kas ir tapis jaunajos sociālās distancēšanās apstākļos, un raidījuma viesis - elektroniskās mūzikas izpildītājs, "Dabas koncertzāles" dalībnieks un grupas "Dzelzs Vilks" taustiņvīrs Kaspars Tobis šai sarunā piedalās attālināti - ar telefonsakaru palīdzību.

Tāpat šis ir pirmais "NeFormāts", kurā nepiedalās cilvēks, kura balss izskan raidījumā dzirdamajās dziesmās - un šis raidījumā "aprunātais" cilvēks ir dziesminieks Kārlis Kazāks, kura jaunā, pēc kārtas piektā, albuma "Apspēlēts" pavadījumus ir veidojis Kaspars.

Šis koncerts būs pārsteigums daudziem! Man tā būs kā spēle un arī koncerta klausītājiem ieteikums to uztvert kā spēli; jānāk gan ir ar atvērtu skatu un nevajag gaidīt Kazāku, kurš ar ģitāriņu dziedās dziesmas izloksnēs -

tā par albuma "Apspēlēts" izpārdoto un jau izskanējušo prezentācijas koncertu Nacionālajā teātrī pirms nepilniem trim mēnešiem "NeFormātā" teica Kārlis un tiešām - visi albuma dziesmu pavadījumi ir Kaspara un viņa septiņu sintezatoru veikums:

Kārlis man teica - darām visu pilnīgi citādāk, dari, kā vēlies - un pēc tam jau skatīsimies...

Un tiešām, tā bija tāda mirkļu spēle - es noklausījos Kārļa atsūtīto dziesmu demo, tad man radās pirmā vīzija un sajūta, kā varētu skanēt elektronikas pavadījums - un šī pirmā vīzija arī bija noteicošā, kas ietekmēja dziesmu skanējumu...

 

Šai raidījumā ar Kasparu aprunājāmies ne tikai par sadarbību ar Kārli, bet arī par dabas fotografēšanu, sinestēziju, ikgadējo Velomūziku, krīzes stūrī iedzītajiem mūziķiem un arī to, ka esam pārlieku iejaukušies dabas procesos, tomēr visu sarunu ar dziesmām klausieties ierakstā, ieskatam vien pāris Kaspara atziņas:

Kārļa teksti ļoti atšķiras no citu domāšanas veida un tekstu rakstīšanas manieres - tas mani piesaista!

Šobrīd ir grūti pateikt, bet domāju, ka pasaule pēc šīs krīzes būs mainījusies - pirms vīrusa daudziem šķita, ka būtu "jānorauj stopkrāns", bet neviens negaidīja, ka tas notiks tik agresīvā veidā...

 

Raidījumā izskan Kārļa Kazāka albuma "Apspēlēts" dziesmas "Laiks nesteidzas", "Caur saskrāpētu stiklu", "Nekautrējas nakts", "Ja pārpeldēs" un "Tevi man vieglāk ir saskatīt".