Viens aplis ir noslēdzies - Kārlis Kazāks, kurš pirms trim gadiem ar Latvijas izloksnēm veltīto albumu "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku" bija pirmais "NeFormāta" viesis, atgriežas raidījumā ar ierakstu "13 i 1".

Tajā papildus pirmajā albumā jau dzirdētajām septiņām dziesmām ir septiņas jaunas, kurās izskan Ērģemes, Ances, Ludzas, Neretas, Alsungas un Rūjienas izloksnes, kā arī viena dziesma latviešu rakstu valodā.

Ar frāzi "13 i 1" Kurzemē sapratīs vienu, bet Latgalē ko citu, līdz ar to šis nosaukums forši atspoguļo mūsu dažādību, ka mēs vienu un to pašu varam saprast dažādi tepat Latvijā,

raidījuma ievadā albuma nosaukumu izskaidro Kārlis, kurš ar pēdējo septiņu izlokšņu dziesmu publicēšanu e-vidē nu jūtas "ilgi stiepto maisu no pleciem novēlis":

es zinu, ka daudzi skolotāji izmanto šīs dziesmas, stāstot par latviešu valodu vai Latvijas novadiem.

Nē, skolu programmās es gan vēl neesmu iekļauts, tomēr "Skolas somas" pasākumos mani bieži aicina jauniešiem ko pastāstīt un padziedāt dziesmas izloksnēs.

Tomēr albums "13 i 1" nav vien Kārļa mijiedarbība ar novadu ļaudīm un vietām, bet arī kopdarbs ar muzikālajiem domubiedriem, pirmkārt jau Gintu Solu:

Gints ir mans lielākais atbalsts, jo ar dziesmu idejām es gāju tieši pie viņa un pēc tam mums nāca palīgā citi mūziķi.

Pirmajās septiņās dziesmās varēja dzirdēt Anetes Kozlovskas balsi, savukārt otrā albuma dziesmās parādījās Māris Bīmanis ar ģitāru; Kaspars Tobis kļuva arvien nozīmīgāks projekta laikā, jo viņam, šķiet, iepatikās un akordeons sāka ieskanēties arvien biežāk...

Pilnu sarunu ar Kārļa Kazāka albuma "13 i 1" skaņdarbiem un mūziķa pārdomām par kašķīgajiem suitiem, strīdēties protošajiem latgaliešiem, ātrajiem rūvēniešiem, atbalstu "Boņukam" un reģionālo reformu klausieties ierakstā, ieskatam vēl daži Kārļa citāti:

tieši suitos pie manis atnāca tie lielie stāsti, ka mēs ļoti mēģinām noķert kaut kādus mirkļus no vēstures, par citiem nedomājot un tos aizmirstot.

Šodien mēs pārdzīvojam par izzūdošajām izloksnēm, bet to, ka 12.gadsimtā kursis ar latgali, visticamāk, nevarēja sarunāties - to mēs, visticamāk, neatceramies, lai gan ir forši, ka no Liepājas var aizbraukt uz Daugavpili un sarunāties!

ja man būtu jādod (Kultūrkapitāla fonda finansējums) latgaliešu kultūras balvai "Boņuks", es teiktu - jā, tiem var dot, jo tas ir forši.

Ja par daudz ko, kam mēs dodam naudu, mēs nezinām, vai tas ir forši, tad "Boņuks" ir forši!

Jaunajā gadā visiem novēlu vairāk prieka, vairāk atvērta skata! Tikko runājām par novadu reformu - ja uz to paskatās nevis ar domu "viss ies bojā", bet ar atvērtu skatu "viss mainās", ir foršāk, tāpēc mēģinām uz lietām skatīties šādi!

Un protams, visi ir laipni aicināti uz Kārļa Kazāka koncertiem "Apspēlēts" Nacionālajā teātrī 5.februārī un 15.maijā, kuros ierastās instrumentālās grupas vietā dziesminieku uz elektroniskajiem instrumentiem "apspēlēs" sintezatoru guru Kaspars Tobis:

šis koncerts būs pārsteigums daudziem!

Man tā būs kā spēle un arī klausītājiem ieteikums to uztvert kā spēli; jānāk gan ir ar atvērtu skatu un nevajag gaidīt Kazāku, kurš ar ģitāriņu dziedās dziesmas izloksnēs...

"NeFormātā" izskan Kārļa Kazāka albuma "13 i 1" dziesmas "Rind pe rind" (Ance), "Saul i dzierdējs dziedāšen" (Alsunga), sadarbībā ar LATGALĪŠU REPU Ludzas izloksnē ierakstīto "Bolta lapa", dziesma "Nāks dancat, a, vai?" (Rūjiena) un "Zieds bērnus pabaros".