Lai arī Latvijā oficiāli beigusies turpat 3 mēnešus ilgusī ārkārtas situācija, veselības jomas eksperti iesaka pārāk nesapriecāties, joprojām būt piesardzīgiem un gādāt par savu un apkārtējo drošību un veselību, piebilstot, ka viens no riska faktoriem ir masveida dziedāšana.

Vai tiešām dziedāšana ir bīstama un koru lielvalstij Latvijai tuvākajā laikā jāaizmirst par mūsu lepnumu - Dziesmu svētkiem, „Nākotnes pietura” centās noskaidrot „balss speciālista”, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Otorilaringoloģijas klīnikas vadītāja un Latvijas Otorinolaringologu asociācijas prezidenta Dr.med. Dina Sumeraga viedokli.

Savulaik viņš bijis Latvijā pirmais, kas Stradiņos sekmīgi veicis pirmās CO2 lāzera mikrolaringeālās operācijas. Savukārt starptautisku interesi izpelnījies viņa pētījums "Balss tipa noteikšana pamatojoties uz balsenes, trahejas un lielo bronhu tilpumu", kurā, lai noskaidrotu atšķirīgā skanējuma iemeslus, tika analizēti sešdesmit dziedātāju (to vidū tādu slavenību, kā Kārļa Zariņa, Sergeja Martinova, Naura Puntuļa, Sonoras Vaices) balss tipi. Pētījuma rezultātā tika secināts, ka cilvēkiem ar zemām balsīm ir lielāks balsenes tilpums.

Jāpiebilst, ka Dins Sumerags pats ir diplomēts operdziedātājs, vairākus gadus bijis Latvijas Nacionālās operas ārsts - foniatrs, bet šobrīd no dakteriem raksturīgā izdegšanas riska glābjas, reižu pa reizei ar savu ansambli uzspēlējot ballītes VEF Kultūras pilī vai uztaisot kādu pamatīgu ozolkoka mucu.