Vasaras karstumu  steidzam baudīt kaut kur pie jūras, ezera vai kādas upes. Tomēr  veldzējošu dabas oāzi 15 hektāru platībā varam atrast arī galvaspilsētā , Pārdaugavā, kur gan ar Latvijas dabas daudzveidību, gan eksotisko krāšņumu mūs vilina LU Botāniskais dārzs. Nākamā gada apaļais simtgadnieks pirmspandēmijas laikā bija kļuvis arī par iecienītu kultūras vietu – ar koncertiem, performancēm, izstādēm, lekcijām, izrādēm, brīvdabas kino un citiem pasākumiem. Bet, protams, kolekcijas, to veidošana, zinātniskā pētniecība, pavairošana, saglabāšana, eksperimentēšana, izglītošana, aizsardzība un rūpes par bioloģisko daudzveidību ir Botāniskās dārza pamatuzdevums.

„Nākotnes pieturas” viešņa - LU Botāniskā dārza direktora vietniece un vadošā pētniece, Dr. biol. Signe Tomsone ir Augu bioloģijas laboratorijas vadītāja, dažādu projektu zinātniskā vadītāja un koordinatore.  Šobrīd sadarbībā ar vairākiem partneriem (z/s Kaigi, SIA Stādaudzētava Dimza un nodibinājumu „Stādu un kūdras inovāciju fonds”) norisinās darbs pie brūkleņu šķirņu pavairošanas un audzēšanas metodikas izveides. Projekta mērķis ir izstrādāt metodiku brūkleņu Vaccinium vitis-idaea šķirņu pavairošanai un audzēšanai, kas izmantojama komercstādījumu ierīkošanai un komerciālai stādaudzēšanai.

LU Botāniskais dārzs iesaistījies arī vairākos  ilgtermiņa projektos , piemēram, Autonoma robotizēta platforma Latvijas iDārzs”, kura ietvaros paredzēts izstrādāt un praktiski ieviest robotizētu, autonomu platformu “Latvijas iDārzs”, kas nodrošinās augu monitoringa un kopšanas funkciju, kā arī ražošanas procesu automatizāciju un digitalizāciju. Savukārt „LatViaNature” uzdevumos ietilpst zinātnē balstīta  rīcības programmas izstrāde, kas nodrošinātu ES nozīmes biotopu un sugu labvēlīgu aizsardzības stāvokli, kā arī piemērotas un inovatīvas pieejas aktuālu dabas aizsardzības jautājumu risināšanā.