Jaunā mācību gada sākumā vērts atkārtot dažas skolā mācītās gudrības: Zeme ir vienīgā zināmā planēta, uz kuras atrodas ūdens šķidrā stāvoklī un tas klāj vairāk nekā 2/3 mūsu planētas virsmas. Ūdens ir arī katrā cilvēka ķermeņa šūnā, pieaugušā cilvēkā tas ir līdz 60% no kopējās ķermeņa masas. Tas aizsargā jutīgos audus, „ieeļļo” locītavas, regulē ķermeņa temperatūru, izvada no organisma nevajadzīgās vielas, transportē uzturvielas un skābekli uz šūnām, uzlabo asins cirkulāciju, mitrina ādu un uztur tās elastību.

Latvijā ir apmēram 12 500 upju, strautu un lielo grāvju. Upju kopējais garums ir apmēram 37 500 km, bet kopā ar grāvjiem pārsniedz 100 000 kilometru. Ezeru  kopējā platība ir 1001 km2, bet Latvijas jūras robežas garums ir gandrīz 500 km. Tātad esam bagāti. Savukārt pēc Pasaules resursu institūta aprēķiniem apmēram ceturtā daļa pasaules iedzīvotāju dzīvo 17 valstīs, kuru ūdens resursi ir nepietiekami un tās visai nopietni skar ūdens resursu krīze. Problēma ir ne tikai ūdens nepietiekamība, bet arī ūdens piesārņojums. „Nākotnes pieturā” viesojas Dr.Sc.ing., RTU Ūdens Pētniecības un Vides Biotehnoloģiju Laboratorijas vadošā pētniece, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens inženierijas un tehnoloģijas katedras asociētā profesore Linda Mežule.

Linda bijusi zinātniskā vadītāja projektam, kas israisījis daudzu interneta mediju ziņkāri - RTU zinātnieki meklējuši un raduši risinājumu dzeramā ūdens attīrīšanai Dienvidamerikā esošajā Amazones upes reģionā. Jaunās inovatīvās metodes pamatā ir elektroķīmiskās dezinfekcijas tehnoloģija, kas ļauj efektīvi likvidēt mikrobioloģisko piesārņojumu. Elektrolīzes procesā ūdens tiek dezinficēts bez papildu ķimikāliju pievienošanas, process ir efektīvs – pietiek ar vienreizēju ūdens dezinfekciju, turklāt tehnoloģija arī neprasa lielu enerģijas patēriņu, kas nozīmē, ka to var izmantot dzeramā ūdens attīrīšanai reģionos, kur nav pieejams patstāvīgs elektrības pieslēgums.

Lindas Mežules pētniecisko interešu lokā ir arī - bioplēves pētījumi un patogēnu noteikšana dzeramā ūdens bioplēvē- lipīgā mikroorganismu kopumā, kas pieķeras dzeramā ūdens pievades cauruļu iekšējām virsmām. Zinātniece pievērsusies arī biodegvielas izpētei, kuru rada mikroorganismi – baktērijas. RTU radīta iekārta, kurā iespējams ražot biodegvielu no dažādiem lauksaimniecības atkritumiem - salmiem, zāles, biešu lakstiem, latvāņa.

Pirms 3 gadiem Linda Mežule saņēma apbalvojumu  RTU „Gada jaunā zinātniece”, bet pavisam nesen jaunā profesore tika atzīta par Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes studentu piešķirtās balvas  - „Jaudbalvas”  nominācijā ''Interaktīvākās lekcijas'' uzvarētāju.