Pirms vairāk nekā 300 gadiem nīderlandiešu dabas pētnieks Antonijs van Lēvenhuks optiskajā mikroskopā pirmo reizi ieraudzīja mikroorganismus, kas savu vārdu „baktērija” ieguva gan tikai apmēram pusotru gadsimtu vēlāk. Tradicionāli baktērijas tiek uzskatītas par ļaunajiem „personāžiem” – tās ir daudzu slimību ierosinātājas.

Tomēr dabā viss ir līdzsvarā un ne tikai drūmās krāsās. Izrādās - baktērijas var būt lielisks atjaunojamo energoresursu avots: aļģes (tai skaitā ūdeņus piesārņojošās zilalģes)un baktērijas ražo ūdeņradi, ko iespējams izmantot līdzīgi kā elektrību, proti, kā enerģijas nesēju.

Aizraujošās baktēriju pasaules savaldzināta  ir Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētniece, bioloģijas doktore, kas darbojas arī Cietvielu fizikas institūtā, prestižās L’Oréal stipendiju Sievietēm zinātnē laureāte Ilze Dimanta. Līdz ar pētniecisko darbu Ilze regulāri piedalās zinātnes popularizēšanā - gan kā organizators, gan kā lektors LU Cietvielu fizikas institūtā, skolās, bērnu nometnēs, enerģētikas izstādēs.

Starp citu, 5. septembrī Berlīnē Futurium muzejā izstādē tiks atklāta RIXC mākslinieku Rasas Šmites un Raita Šmita instalācija "Biotricity / Baktēriju baterija". Šis mākslas un zinātnes projekts eksperimentē ar “dubļu baterijām”, kurās atrodas baktērijas, kuras parasti atrodas jūras vai ezeru gultnē. Projektā līdzdarbojusies arī Ilze Dimanta.