Šobrīd, kad ik rītu ar drebošu sirdi gaidām jaunāko COVID-19 statistiku, „Nākotnes pieturā” viesojas viens no zinošākajiem sabiedrības veselības speciālistiem, cilvēks, kurš Latvijas veselības sardzē ir teju 30 gadus - RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs prof. Ģirts Briģis.

Ja savulaik medicīnu izvēlējies gandrīz vai romantisku jūtu vadīts (viņu iedvesmojis zviedru ārsts, un rakstnieks Aksels Munte), bijis gan medicīnas māsa Rīgas 1.slimnīcā, gan ārsts Pļaviņu slimnīcā, savu doktora disertāciju aizstāvējis endokrinoloģijā, tad šobrīd ārstu aprindās viņš tiek dēvēts par „Sabiedrības veselības tēvu”. Un ne velti- RSU Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedra ir profesora lolojums, viņš ir tās idejas autors, 1992. gadā dibinātājs un līdz pat šim brīdim vadītājs. Epidemioloģijas pamatnostādnēs pie viņa skolojusies vesela ārstu paaudze, arī mūsu Veselības ministre Ilze Vinķele, vēršot uzmanību uz šī brīža aktualitātēm, savā Twitter kontā „profesoru ar pateicību un dziļu cieņu sauc par savu Skolotāju”.

„Nākotnes pieturā” noskaidrojām Ģirta Briģa viedokli par šī brīža situāciju cīņa ar koronavīrusu mūsu valstī un pasaulē (starp citu, savā FB profilā profesors šī briesmoņa attēlu nopublicējis jau 5. februārī!); par to, vai Latvija ir ceļā uz veiksmes stāstu; par turpmākās ārkārtas situācijas un distancēšanās nepieciešamību, kā arī citiem preventīvajiem soļiem, kas būtu nepieciešami, lai mēs būtu droši par slimības izplatības samazināšanos.

Profesors apgalvojis, ka ārsta profesija ir interesanta, jo tajā esot gan detektīva elementi, gan zinātne, bet „Nākotnes pieturā”, protams, neizpalika arī māksla - mūzika, ko izvēlējās Ģirts Briģis.