Šobrīd, kad mūs dzīve piespiedusi pielāgoties jaunai situācijai un mainīt savus ieradumus, pēc brīvlaika beigām arī skolēni un skolotāji apgūst jaunas iemaņas, kā lietot e-vidi, lai mācītos un mācītu attālināti. Un šoreiz arī „Nākotnes pieturā” par mācīšanos - kā saudzīgi lietot „darbarīku”, kas mums nepieciešams visas dzīves garumā - balsi.

„Nākotnes pieturas” viešņa - Liepājas Universitātes asociētā profesore, Balss un runas izpētes laboratorijas vadītāja un vadošā pētniece, Dr.med. Baiba Trinīte ir Izglītības un zinātnes ministrijas veidotā kalendāra, kurā mēnešu galvenie varoņi ir 12 izcili zinātnieki, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, šī gada  janvāra „meitene”. Baiba daudzus gadus aktīvi darbojusies balss izpētes jomā, ir mācību grāmatas „Balss un tās traucējumi” autore, šobrīd darbojas projektā, kurā pastiprināta uzmanība pievērsta tieši skolotājiem „Skaņu pastiprinošo sistēmu ilgtermiņa ietekme uz skolotāju balss slodzes samazināšanu un verbālo instrukciju izpratnes uzlabošanu skolēniem”. Pētījumā apvienotas vairākas zinātņu jomas - logopēdija, medicīna un fizika.

Kas ir balss ergonomija un higiēna, kā piemērota akustika un skaņu pastiprinošās sistēmas var palīdzēt uzturēt labā kārtībā mūsu smalko un sarežģīto instrumentu - balsi? – uz šīm jautājumiem centās atbildēt „Nākotnes pietura”.

Baiba Trinīte ir arī Latvijas Logopēdu asociācijas valdes priekšsēdētāja, labi zināma arī starptautiskajās profesionāļu aprindās - savulaik bijusi arī Eiropas Logopēdu asociācijas viceprezidente. Starp citu, ik gadu 6. martā tiek atzīmēta Eiropas logopēdijas diena, un tai par godu marta sākumā Rīgā norisinājās Baltijas valstu VII logopēdu kongress.