No „Eolikas”  kādreiz tik populārā grāvēja labi zinām, ka visbriesmīgākais kukainis ir neviens cits kā „odiņš mazs”, kurš ir kaitinoši uzmācīgs ne  tikai ar savu sīkšanu, bet arī ar niezošajiem  dzēlieniem. Tomēr varam būt laimīgi, ka Latvijā odu negantums ir sīkums, salīdzinot ar tropu un subtropu reģionos mītošajiem malārijas ierosinātāju - plazmodiju pārnēsātājiem malārijas odiem. To kodumu rezultāts ir sākot ar  drudzi un beidzot ar komu vai nāvi. Pasaulē  ik gadu ar malāriju saslimst un mirst daudzi miljoni cilvēku. Latvijas  Organiskās sintēzes institūta  zinātnieki ilgus gadus veltījuši tam, lai radītu jaunus organiskos savienojumus, kas spēj cīnīties ar šo bīstamo slimību.

„Nākotnes pieturas”  viesis - Dr. chem., LOSI  direktora vietnieks un vadošais pētnieks, LZA īstenais loceklis, profesors Aigars Jirgensons, kura darbs pie medikamentu  izstrādes pret malāriju  novērtēts  jau 2016. gadā - kā viens no Gada nozīmīgākajiem sasniegumiem Latvijas zinātnē un  šobrīd  viņa pētījumi izpelnījušies arī  starptautiska mēroga uzmanību. Lai arī pret šo slimību pasaulē ir pieejami dažādi medikamenti, tomēr malārijas izraisītāji plazmodiji, ko pārnēsā odi, pakāpeniski iegūst spēju pretoties zāļvielām, tāpēc zinātniekiem  jāstrādā pie aizvien jauniem risinājumiem.

Aigars Jirgensons ir Organiskās sintēzes metodoloģijas grupas vadītājs. Grupas galvenais darbības virziens ir sintētisko metožu izveidošana zāļvielu atklāšanas un zāļvielu ražošanas izstrādes projektu ietvaros. Profesora vadībā  norisinās arī darbs pie jaunu antibakteriālo medikamentu izstrādes.

Par sasniegumiem organiskās ķīmijas metodoloģijas jomā Aigars Jirgensons apbalvots ar  izcilā ķīmiķa Paula Valdena (viena no pasaulē vislabāk zināmajiem latviešu izcelsmes zinātniekiem)  piemiņas medaļu.