Pēdējā laikā no dažādām pasaules malām parādās ziņas, ka Covid-19 licis sarosīties arī robotikas speciālistiem: Kādā privātā slimnīcā Ēģiptē pie Covid-19 pacientiem dodas attālināti vadāms cilvēkveidīgs robots, kas spējot veikt veikt Covid-19 testu, izmērīt temperatūru un izteikt brīdinājumu masku nenēsātājiem. Japānas veikalos robots pircējiem atgādina par masku nēsāšanas nepieciešamību un distancēšanās ievērošanu. Turklāt ,lai samazinātu sociālos kontaktus, tas pat spējot aizvietot veikala darbiniekus un pircējiem palīdzēt atrast vajadzīgās preces. Rumānijā veselības aprūpes iestādēs uzsācis darbu robots Viktors, kura uzdevums ir veikt dezinfekciju, izmantojot ultravioleto starojumu.

Cīņai ar koronavīrusu, savu artavu devuši arī mūsu, Latvijas robotu pavēlnieki. Sadarbojoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un vairāku citu augstskolu zinātniekiem un pētniekiem Latvijā tapis īpašs uzkopšanas robots, ar kura palīdzību būs iespējams dezinficēt dažādas virsmas, piemēram, durvju rokturus, durvis, stiklotas  un citas vertikālas plaknes, tā cīnoties ar Covid-19. Īpaši noderīgs šis robots varētu būt lielu industriālu un sabiedrisku telpu, piemēram, slimnīcu, muzeju vai lidostas tīrīšanai un dezinficēšanai.

„Nākotnes pieturas” viesis ir uzkopšanas robota projekta vadītājs, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns, profesors Agris Ņikitenko. Viņš ir arī pirmā Latvijā radītā robota „tēvs” ,bijis viens no 2018. gada Latvijas zinātnes izcilību kalendāra varoņiem, Robotikas kluba vadītājs. Šogad Latvijas svētku mēnesī, novembrī  Agris tika apbalvots ar Latvijas Republikas Zemessardzes goda rakstu par ieguldījumu jaunā Nacionālo bruņoto spēku kājinieku formastērpa maskējošā zīmējuma izveidē. Jaunā kamuflāžas zīmējuma «WoodLatPat» pamatā ir programmatūra, kas, lai iegūtu maskēšanās zīmējuma rakstus, spēj kombinēt dažādus Latvijas ainavu fotoattēlus.