23. augusts un 1988. gads – liels un nozīmīgs notikums - Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis" pirmizrāde. Tieši šodien aprit 30 gadi, un droši varam sacīt - tā ir nemirstīga vērtība. Rokopera "Lāčplēsis" ir kļuvusi par mūsu nācijas Atmodas simbolu, kas izturējis laika pārbaudi - rokoperas fragmenti joprojām skan koncertos un mūzikas svētkos.

Piedzīvojot pirmizrādi, 88.gadā kopā notikušas 45 izrādes, kuras noskatījās un noklausījās vairāk nekā 180 000 cilvēku.

„Tā ir mūsu nopietnība, mūsu vēsture un mūsu leģenda. Tā ir mūsu traģēdija, tā ir mūsu cerība,” – tā savulaik teica rokoperas autors Zigmars Liepiņš, kurš ideju par „Lāčplēsi” loloja jau kopš astoņdesmito gadu sākuma.

Liepiņa izvēlēto solistu pulkā līdz ar Igo bija arī Maija Lūsēna, Imants Vanzovičs, Aivars Brīze, Jānis Sproģis, Mirdza Zīvere, Žaneta Ondzule, Niks Matvējevs un Zigfrīds Muktupāvels.

Zigmars Liepiņš, pēc pirmizrādes sacījis: „Es gribēju, lai iestudējums patīk visiem. Es to rakstīju pats sev un visiem latviešiem”!

2013. gadā rokopera piedzīvoja jauniestudējumu, un to noskatījās vairāki desmiti tūkstošu skatītāju visā Latvijā, šajā gadā galvenā loma tika uzticēta Daumantam Kalniņam un Jurim Jopem.

Šis, 2018. gads, ir simbolisks, svinam mūsu valsts simtgadi, 30 gadu jubileju rokoperai un 130 gadus, kopš Andrejs Pumpurs sarakstīja eposu “Lāčplēsis. Atzīmējot šīs trīs jubilejas, šogad notiks rokoperas "Lāčplēsis" jauniestudējums.

Latvijas Simtgades svinību priekšvakarā, 8. novembrī, pirmo un vienīgo reizi Latvijas vēsturē notiks unikāla šīs rokoperas izrāde - tās iestudējums ar simfonisko orķestri diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Šis būs vēriena ziņā vēl nebijis iestudējums, kurā īpaša loma būs arī apvienotajam Latvijas Nācijas kopkorim.

Rokoperā piedalīsies mūziķu grupa Zigmara Liepiņa vadībā. Galvenās lomas atveidotājs šajā gadā dziedātājs Dons. Par uzticēto godu, spēlēt rokoperā, Dons teic: "Lai arī laikā, kad "Lāčplēsis" tika uzvests, man bija četri gadi, jau tolaik sapratu, ka rokoperas iestudējums ir kas īpašs – tolaik tas bija mūsu brīvības simbols. Neatkārtojamais un izcilais Igo dziedājums, kas jau ir kļuvis vēsturisks, uzliek man ļoti lielu atbildību – šajā lomā es ielikšu daļu no sevis".

Tāpat jauniestudējumā piedalīsies arī Zigfrīds Muktupāvels, grupa "Jumprava", Jānis Skanis, Marts Kristians Kalniņš, Ieva Kerēvica, Ginta Krievkalna, Ieva Sutugova, Jānis Buķelis, Atis Ieviņš, Raimonds Bramanis un citi solisti.

 “Lāčplēsis” ir mūsu nācijas muzikālās atdzimšanas un Atmodas simbols. Tā ir vērtība, ko nelauž laiks, vērtība, kas dzīvos cauri gadiem, ar skatu nākotnē.